Chelsea přehrála Schalke. Čech neinkasoval

ip
24. 10. 2007 22:44
V utkání skupiny B porazila Chelsea německé Schalke 2:0

Londýn - Petr Čech si připsal první čisté konto v letošní sezoně Ligy mistrů. Ve středečním zápase proti Schalke podal jistý výkon, čímž přispěl k vítězství Chelsea nad německým vicemistrem v poměru 2:0.

Utkání výrazně ovlivnila už 4. minuta, kdy se anglický tým dostal po chybě hostujícího brankáře Neuera do vedení. Maloudovo kličkování uvnitř vápna bylo zakončeno střelou francouzského záložníka doprostřed brány, které však nečekaně prošlo mezi nohama německého gólmana.

Schalke bylo inkasovanou brankou zaskočeno a dlouho se nemohlo dostat do zápasového tempa.

Zápas jsme sledovali ON-LINE ZDE

Teprve až po půlhodině hry se hostům naskytla možnost vyrovnat. Po vzdušné kombinaci se dostal do brankové příležitosti Grossmüller a tváří v tvář Petru Čechovi nezaváhal. Radost však uruguayskému útočníkovi zkazil rozhodčí Fröjdfelt, který branku neuznal pro ofsajd.

Chelsea mohla svůj náskok zvýšit o pár minut později. Po centru Lamparda nadějně hlavičkoval Essien, ovšem jeho pokus tentokráte skvěle vyrazil Neuer.

Německý brankář se ještě blýskl dobrým zákrokem v nastaveném čase první půle, kdy zneškodnil střelu Colea.

Druhý poločas začal další rychlou brankou

Plány Schalke na zdramatizování zápasu však vzaly za své už po dvou minutách druhého poločasu. Po centru Paula Ferreiry na bližší tyč se položil do hlavičky Didier Drogba a nedal brankáři Neuerovi šanci - 2:0.

V další šanci se ocitl v 54. minutě Joe Cole, jenže jeho střela tentokrát minula levou tyč.

Čecha čeká repríza souboje s německým hlavičkářem

Příležitost na snížení dostali hosté ještě v 60. minutě, kdy nebezpečně hlavičkoval Sören Larsen, ovšem jeho pokus trefil jen tyč a odražený balon chytil Petr Čech.

Hosté se poté v závěrečné dvacetiminutovce více tlačili do útoku, ovšem žádnou velkou šanci si nedokázali vypracovat.

Chelsea si tak středeční výhrou upevnila vedení ve skupině B. Na svém kontě má už 7 bodů. Její dnešní soupeř zůstává mimo postupové pozice se třemi body.