Chelsea nesmí do léta 2020 angažovat posily, rozhodla FIFA

ČTK ČTK
22. 2. 2019 11:33
Mezinárodní fotbalová federace FIFA zakázala Chelsea přestupy až do léta 2020 za porušení pravidel o uzavírání smluv s mladými hráči. Londýnský klub totiž podepsal smlouvy s 29 fotbalisty, kterým ještě nebylo 18 let. Chelsea se proti verdiktu, který zahrnuje i pokutu 600 tisíc švýcarských franků (asi 13,5 milionu korun), může odvolat.
Olivier Giroud a Willian se v příštích dvou přestupních obdobích nových spoluhráčů nedočkají
Olivier Giroud a Willian se v příštích dvou přestupních obdobích nových spoluhráčů nedočkají | Foto: Reuters

Pokutu 510 tisíc švýcarských franků dostala také Anglická asociace a má šest měsíců na to, aby vyřešila situaci týkající se mezinárodních přestupů nezletilých fotbalistů.

Pokud verdikt vejde v platnost, nebude moci Chelsea posilovat před příští sezonou ani za rok v zimě. Nové hráče bude moci přivést až před sezonou 2020/21. Na odchody se trest nevztahuje. Londýnský celek má momentálně pod smlouvou přes 70 hráčů, z toho většinu na hostování po celé Evropě včetně českého stopera Tomáše Kalase, který nyní hraje za Bristol.

Podle dokumentů získaných platformou Football Leaks prověřovala FIFA během tříletého vyšetřování desítky přestupů Chelsea, mezi nimi například angažování útočníka Burkiny Faso Bertranda Traorého v roce 2013. Komise FIFA údajně navrhla pro Chelsea zákaz transferů na dva roky, tedy ve čtyřech přestupních obdobích.

Zákaz přestupů postihl za stejné prohřešky v minulých letech španělské velkokluby Real a Atlético Madrid a také Barcelonu. Arbitrážní soud Realu snížil trest na jedno přestupní období, odvolání Atlética a Barcelony nevyhověl.

svd ura

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nezaměstnanost v květnu vzrostla na 3,56 procenta. Podle Maláčové je to slušné číslo

Ve sněmovní debatě o vládní pomoci lidem během epidemie koronaviru to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). V dubnu byla nezaměstnanost 3,4 procenta, analytici růst na 3,6 procenta odhadli. Oficiální údaje má Úřad práce ČR zveřejnit v pátek.

Ministryně Maláčová označila květnový výsledek ze velmi slušné číslo. Nemyslí si však, že na této úrovni zůstane. Skutečná situace se podle ní ukáže spíše až v září.

Další zprávy