Chelsea má další výhru. Manchester dal pět gólů

23. 8. 2009 19:09
Wigan - Manchester Utd. 0:5
Abou Diaby skóruje do sítě Portsmouthu
Abou Diaby skóruje do sítě Portsmouthu | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United si spravili chuť. Po středečním klopýtnutí s nováčkem z Burnley tentokráte na hřišti soupeře nezaváhali a Wigan v sobotním zápase třetího kola Premier League porazili jasně 5:0.

Arsenal rovněž vyhrál vysokým rozdílem, když Portsmouth na Emirates Stadium zdolal 4:1. Stoprocentní bilanci má kromě londýnského celku i Manchester City, jenž si poradil s Wolverhamptonem.

Na čelo soutěže se však v neděli vrátila Chelsea s Tottenhamem.

Čtěte dále: Burnley po skalpu United jásá, Ferguson gratuluje

Manchester vstoupil do utkání s útočnou taktikou, jenže vymyšlená taktika trenéra Fergusona nevycházela. Dlouhou dobu totiž Rooney a spol. naráželi na obětavě hrající defenzivu Wiganu.

Jako třeba v osmnácté minutě, kdy právě Rooney vypálil tvrdě, ovšem jen do rukavic padajícího brankáře Kirklanda. Ještě větší šanci si zakrátko vypracoval Berbatov. Po nadýchaném centru z levé strany i on pouze hlavičkoval do gólmana.

Domácí měli také možnosti ke skórování, pokus Koumase vyrazil Foster na roh.

Zajímavý fotbal se hrál po celých devadesát minut, akce střídala akci a United nakonec trápení prolomili. Trvalo 55 minut, než Rooney poprvé překonal Kirklanda, když si na letící míč od Naniho přesně vyskočil hlavou.

Hned na druhé straně spálil velkou šanci Rodallega, spíše mu ji tedy zlikvidoval s pomocí břevna Foster.

A pak se rozjel brankostroj hostů. Berbatov přehodil gólmana a poslal míč do sítě, pak ještě jednou skóroval Rooney a vše uzavřel střídající Owen a v nastaveném čase Nani.

"Kanonýři" s výborným skóre

Také Arsenal vyhrál vysokým rozdílem. Sice ne tak vysokým jako v prvním kole proti Evertonu (6:1), ovšem i vítězství 4:1 nad Portsmouthem bylo zasloužené a díky němu má londýnský tým po dvou utkáních vynikající skóre 10:2.

Skóre sobotního duelu otevřel v osmácté minutě Diaby a za čtyři minuty navýšil náskok domácích. Nejprve zužitkoval přihrávku Eduarda, poté snadno dorazil míč po dobrém centru Eboueho.

Hosté sice ještě před pauzou snížili na 1:2, nicméně ve druhé půli potvrdili převahu "Kanonýři", kteří šestnáctkrát vystřelili na bránu střeženou Jamesem, Gallas a Ramsey. Anglický reprezentační gólman poté v závěru střídal.

Bývalý kanonýr Arsenalu Emmanuel Adebayor měl rovněž důvod k radosti.

Jeho nový zaměstnavatel Manchester City porazil nováčka Wolves a jedinou trefu zaznamenal v sedmnácté minutě právě útočník afrického Toga.

Kováč byl u porážky

Fotbalisté Tottenhamu a Chelsea dál okupují čelo Premier League. Petr Čech v brance Chelsea udržel čisté konto ve Fulhamu, kde jeho Chelsea zvítězila přesvědčivě 2:0.

Góly si mezi sebe rozdělili oba forvardi "Blues". Před přestávkou se ze své první šance trefil Didier Drogba, jehož do vyslal na hranici ofsajdu do úniku Nicolas Anelka.

Francouzský útočník pak čtvrt hodiny před koncem po spolupráci s Drogbou vítězství potvrdil pěkným obloučkem gólmanu Schwarzerovi.

Zatím stoprocentní bilanci mají v tomto ročníku i  fotbalisté Tottenhamu. V nedělním derby porazili West Ham United 2:1.

Rozhodující gól vstřelil deset minut před koncem křídelní záložník Lennon, jenž přesnou křížnou střelou vystřelil vítězství.

To už byl na hřišti záložník Radoslav Kováč, jenž nastoupil na posledních dvacet minut a připsal si první start za "Kladiváře" v tomto ročníku.

Arsenal - Portsmouth 4:1