Chelsea bez Čecha selhala, doma inkasovala čtyři góly

27. 2. 2010 20:40
Chelsea - Manchester City 2:4, Stoke - Arsenal 1:3
Michael Balack byl jedním z vyloučených
Michael Balack byl jedním z vyloučených | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Chelsea utrpěli další ránu. Po středeční prohře v Lize mistrů na hřišti Interu Milán a ztrátě Petra Čecha kvůli poraněnému lýtku přišli o sérii zápasů bez prohry na domácím hřišti.

Ve 28. kole Premier League podlehli na Stamford Bridge Manchesteru City 2:4, a na jeho městského rivala United tak mají stále jen jednobodový náskok. Naopak třetí Arsenal po výhře 3:1 ve Stoke ztrácí na Chelsea už jen tři body.

Chelsea nebodovala na Stamford Bridge v jakémkoli soutěžním zápase poprvé od listopadu 2008.

O všechny čtyři branky se rovnoměrně podělila argentinsko-velšská dvojice útočníků Citizens Carlos Tévez a Craig Bellamy.

Chelsea, která dohrávala bez vyloučených Bellettiho a Balacka, dokázala v závěru alespoň snížit hrozivý stav zásluhou Franka Lamparda, jenž také zaznamenal dva góly.

Zápas se nepovedl Čechovu náhradníkovi Portugalci Hiláriovi, který zaváhal především u druhého gólu, kdy jej střelou z velkého úhlu překonal po sprintu přes půl hřiště Bellamy.

Bridge nepodal Terrymu ruku

Zápas byl pikantní pro dvojici bývalých spoluhráčů z Chelsea a anglické reprezentace Johna Terryho a Waynea Bridge.

Hráli proti sobě poprvé od té doby, co se na veřejnost provalila Terryho nevěra s někdejší Bridgeovou přítelkyní a matkou jeho dítěte.

Současný obránce Manchesteru Bridge, který kvůli této kauze vzdal svou účast na MS v Jižní Africe a ukončil reprezentační kariéru, proto nepodal kapitánovi Chelsea před zápasem ruku.

Ramsey vyvázl po brutálním zákroku se zlomenou nohou

Arsenal sice může těšit vydřená výhra, musí se však minimálně do konce sezony obejít bez záložníka Aarona Ramseyho, kterému při brutálním zákroku zlomil nohu obránce Stoke Ryan Shawcrosse.

Aaron Ramsey
Aaron Ramsey | Foto: Reuters

Zatímco devatenáctiletý Velšan Ramsey byl s kyslíkovou maskou na tváři okamžitě odvezen do nemocnice, Shawcross se slzami v očích odešel po vyloučení do kabiny.

Zákrok připomenul podobně brutální faul na chorvatského útočníka Arsenalu Eduarda, ke kterému došlo před dvěma lety v zápasem s Birminghamem.

Arsenal se však z nepříjemné situace dokázal dostat. Ve 32. minutě odpověděl na Pughův gól z úvodu zápasu vyrovnáním Bendtner.

A i když to vypadalo, že už Arsenal výhodu jednoho muže v poli nevyužije, v první minutě nastavení nařídil rozhodčí penaltu za ruku, kterou proměnil kapitán hostů Fábregas.

O dvě minuty později výhru ještě pojistil stoper Vermaelen, který dorazil střelu Tomáše Rosického. Ten odehrál poslední dvacetiminutovku.

Fotbalisté Stoke tak v tomto roce prohráli první zápas.

Chelsea - Manchester City 2:4
Branky: 42. a 90.+1 z pen. Lampard - 45.+1 a 77. z pen. Tévez, 51. a 87. Bellamy

Birmingham - Wigan 1:0
Branka: 45. McFadden z pen

Bolton - Wolverhampton 1:0
Branka: 45. Knight

Burnley - Portsmouth 1:2
Branky: 31. Paterson - 25. Piquionne, 76. Yebda z pen.

Stoke - Arsenal 1:3
Branky: 8. Pugh - 32. Bendtner, 90.+1 z pen. Fábregas, 90.+4 Vermaelen