Čeští mladíci prohráli s Ukrajinou. Na Euro nepostoupí

9. 9. 2008 21:03
Česko - Ukrajina 0:1
Ani Tomáš Necid k postupu nepomohl
Ani Tomáš Necid k postupu nepomohl | Foto: Tomáš Adamec

Uherské Hradiště - Čeští fotbalisté nepostoupí na mistrovství Evropy do 21 let. Šanci na postup do baráže o účast na závěrečném turnaji definitivně pohřbila úterní prohra v Uherském Hradišti s Ukrajinou 0:1.

Svěřenci Jiřího Kotrby potřebovali k postupu vyhrát jeden ze dvou posledních duelů kvalifikační skupiny v Turecku a s Ukrajinou.  S Turky však v sobotu prohráli 0:2 a s Ukrajinou doma 0:1 a ve skupině končí třetí za oběma posledními soupeři.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Český tým, jenž loni v kategorii dvacetiletých získal stříbro na mistrovství světa, tak na své úspěchy nenaváže.

Podrobnosti o ostatních kvalifikačních zápasech čtěte ZDE

V Uherském Hradišti měli čeští mladíci řadu šancí na vstřelení vedoucího gólu, které však propásli a minutu před koncem utkání jim definitivně vzal naději vítěznou brankou Lysenko.

Nepomohl ani Necid

Trenér Kotrba pro klíčové utkání nominoval slávistického útočníka a hrdinu Eura devatenáctiletých Tomáše Necida, který patřil k nejlepším hráčům na hřišti.

Konečná tabulka

1. Turecko 8  18:6 19
2. Ukrajina 8  16:7 15
3. ČR 8 19:5 14
4. Arménie 8 8:16 10
5. Lichtenštejnsko 8  4:31 0

Čeští fotbalisté si ale byli až příliš vědomi faktu, že dál je posouvá s největší pravděpodobností jedině výhra a od začátku je svazovala viditelná nervozita.

Obrovskou šanci na uklidňující první gól měl na hlavě právě Necid, jenže jeho pokus  vyškrábl ukrajinský gólman do spojnice břevna a tyče, míč se ještě odrazil na brankovou čáru, odtud jej ale hosté odklidili.

Hru  „Lvíčat" oživil příchod třetího útočníka Jakuba Řezníčeka. Ale v 55. minutě domácí málem inkasovali. Děkovat mohli brankáři Švengerovi, jenž výborně zlikvidoval hlavičku Lysenka.

Po hodině hry mohl na druhé straně  rozhodnout Martin Fillo. Jenže nejprve jeho střelu vytáhl na roh ukrajinský gólman a hned nato plzeňský odchovanec hlavičkoval do břevna.

Českou útočnou aktivitu ještě zesílil příchod Marka Střeštíka. Češi si vypracovali hned několik možností ke skórování, jenže veškeré naděje zhasly v 89. minutě.

Lysenko dostal míč v šestnáctce domácích a křížnou střelou překonával Švengera. Ukarajinci se tak pomstili za loňskou porážku od Česka 0:2. "Lvíčata" budou chybět na evropském šampionátu poprvé po osmi letech.

Česko - Ukrajina 0:1 (0:0)