Český triumf: Baroš králem střelců, Sivok má titul

Baroš dal letos za Galatasaray dvacet gólů
Galatasaray skončil až pátý
Galatasaray skončil až pátý | Foto: Reuters

Istanbul - Fotbalisté Besiktasu Istanbul vybojovali turecký titul. Na jedenáctém ligovém prvenství v historii a prvním od roku 2003 se podíleli i čeští obránci Tomáš Zápotočný a Tomáš Sivok.

Druhý jmenovaný byl na hřišti i při sobotní rozhodující výhře 2:1 v posledním kole nad Denizlisporem, díky čemuž Besiktas navýšil svůj náskok na čele tabulky před druhým Sivassporem na pět bodů.

Sivok a Zápotočný tak zvýšili počet českých fotbalistů, kteří v této sezoně vybojovali mistrovský titul v některé ze zahraničních evropských lig, na dvanáct. Oba k titulu přispěli v sezoně dvěma góly a navíc se mohli radovat ze zisku double.

Besiktas vybojoval přímou účast v Lize mistrů, druhý Sivasspor si zahraje třetí předkolo nejprestižnější evropské soutěže. Kvalifikaci o Evropskou ligu si pak zahrají Trabzonspor a Fenerbahce.

Až páté místo bez evropských pohárů patří Galatasarayi Istanbul, v jehož dresu zářil v tomto ročníku český útočník Milan Baroš.

Čtěte dále: Barošovi možná bude konkurovat v klubu Van Nistelrooij

Vyřazený český reprezentant se s dvaceti góly stal jasně nejlepším střelcem ligy. Galatasarayi k posunu na čtvrtou příčku nepomohlo ani dnešní vítězství 2:1 nad druhým Sivassporem.

Do druhé ligy sestoupili Hacettepe, Kocaelispor a Denizlispor.