Baník vykřesal ve Zlíně plamen naděje, Teplice na poslední chvíli otočily zápas s Libercem

Aktualizováno 7. 4. 2018 20:05
Fotbalisté Baníku bodovali potřetí v řadě, když zvítězili na hřišti Zlína 2:0. Ostravu poslal už v 6. minutě do vedení Jirásek. Baník měl další šance na zvýšení vedení, ale nedokázal je proměnit. V dramatickém závěru vítězství Ostravy potvrdil Denis Granečný. Jablonec remizoval s Boleslaví 1:1, stejně jako Olomouc s Jihlavou.
Fanoušci Baníku
Fanoušci Baníku | Foto: Dalibor Sosna

Zlín - Baník se naplno vrátil do boje o záchranu. Ostravští fotbalisté zvítězili díky brankám Jiráska a Denise Granečného ve Zlíně 2:0 a mají v tabulce 19 bodů. Na Brno a Slovácko už ztrácejí pouhý bod.

O výhře Baníku, který bodoval potřetí za sebou, rozhodli Milan Jirásek a Denis Granečný. Jejich soupeř má od sestupového pásma čtyřbodový odstup.

Ostravě skvěle vyšel úvod zápasu a už v šesté minutě se ujala vedení. Poznar se dokázal protáhnout po levé straně až před branku, chytře poslal míč před Zlámala, kde jej do sítě dokázal dotlačit Jirásek.

Domácí zahrozili ve třinácté minutě, kdy z levé strany nepříjemný centr do pokutového území poslal Bartošák. Laštůvka míč zkrotit nedokázal, ale pozorná obrana Baníku včas zasáhla. Ve 29. minutě měl na kopačce srovnání Vukadinovič, ale jeho střelu chytil připravený Laštůvka.

Ve druhém poločase měl první vážnější šanci Baník. V 53. minutě viděl Fleišman vpravo volného De Azeveda, proti kterému ale včas vyběhl z branky Zlámal. Zlínu chyběl nápad, jak přečíslit soupeřovu defenzivu a Baník začal hrozit z protiútoků. Baroš však dobrý pas za obranu nedokázal zpracovat.

Zlínu nepomohla ani střídání, takže do další velké šance se dostal Baroš, ale před prázdnou brankou trestuhodně minul. Domácí se zahrozili až v závěru, ale po Mehanovičově přímém kopu vyrazil do protiútoku Granečný a přidal druhou branku Ostravy.

Baník tak bodoval potřetí za sebou a od patnáctého Brna i čtrnáctého Slovácka, které má však zápas k dobru, ho dělí jediný bod. Zlín naopak prohrál čtvrté z posledních pěti utkání a od pásma sestupu ho dělí čtyři body.

Jablonec na jaře poprvé ztratil

Fotbalisté Jablonce na jaře poprvé ztratili ligové body, když ve 23. kole jen remizovali 1:1 na hřišti Mladé Boleslavi.

Domácí vedli po brance Antonína Křapky, ale čtyři minuty před koncem vyrovnal Martin Doležal. Jablonec přišel o sérii šesti výher, ale udržel pátou příčku před Spartou. Boleslav nenavázala na vítězství z Plzně a doma čeká na výhru od října. V tabulce se ale posunula na deváté místo a má náskok pěti bodů na sestupové pozice.

Utkání dlouho nabízelo nepřesné kombinace a spíše hru ve středu hřiště bez vážnějších šancí. Až ve 28. minutě domácí zahrozili ze standardní situace, kdy Mageru vychytal brankář Hrubý. Z následného rohu už domácí udeřili díky chytrému signálu.

Mareš svůj roh hodně přetáhl, našel zcela volného Šušnjara, který vrátil míč před branku a Křapka jej tečoval mimo dosah brankáře. Pro mladoboleslavského obránce to byl první gól v nejvyšší soutěži, ve které za čtyři sezony odehrál 16 zápasů.

Jablonec se snažil rychle odpovědět, ale Kubistova tvrdá střela z 35 metrů skončila těsně vedle branky. A když hostům vyšla kombinace a Trávník byl v ideální pozici na hranici vápna, trefil jen protihráče.

Ve druhé půli se Boleslav dlouho dobře bránila, ale závěr patřil hostům. Nejprve v 84. minutě zahodil dobrou šanci proti svému bývalému klubu Chramosta a chvíli nato přišel roh, na Trávníkův centr si naskočil Doležal a dobře umístěnou hlavičkou vyrovnal.

V závěru byl ještě po dvou rychlých žlutých kartách vyloučen Trávník, ale domácí toho už nestihli využít

Teplice otočily utkání v devíti minutách

Fotbalisté Teplic překvapivě po obratu v závěru vyhráli v Liberci 2:1. Slovan vedl od 56. minuty po proměněné penaltě v podání Romana Potočného, ale v 81. minutě srovnal střídající Patrik Žitný a minutu před koncem otočil stav další čerstvý hráč David Vaněček.

Teplice se ve čtvrtém jarním utkání venku dočkaly prvních bodů, naopak Liberec po pěti kolech poprvé prohrál a druhá Slavia Praha se mu vzdálila na čtyři body.

Olomouc remizovala s Jihlavou

Fotbalisté Olomouce pouze remizovali 1:1 s o záchranu bojující Jihlavou. Domácí Sigmu sice poslal do vedení Jakub Plšek, ale Jihlava dokázala po přestávce i v oslabení po vyloučení Kamsa Mary vyrovnat. Postaral se o to Pavel Dvořák.

Olomouc nastoupila bez zraněného Vepřka a vykartovaného Manzii. Jihlava zase bez nejlepšího střelce Ikauniekse, Zoubeleho a Buchty.

23. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - Vysočina Jihlava 1:1 (1:0)

Branky: 42. Plšek - 67. Dvořák. Rozhodčí: Houdek - Kříž, Kubr. ŽK: Jemelka - Mara, Rakovan. ČK: 54. Mara (Jihlava). Diváci: 3471.

Olomouc: Buchta - Sladký (72. Moulis), Radakovič, Jemelka, Hála (89. Yunis) - Zahradníček, Houska (74. Texl), Kalvach, Falta - Plšek - Řezníček. Trenér: Jílek.

Jihlava: Rakovan - Vaculík (65. Klíma), Štěpánek, Tlustý, Schumacher - Nový, Mara, Ljovin, Popovič (77. Keresteš) - Fulnek (90. Opluštil), Dvořák. Trenér: Svědík.

FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 1:1 (1:0)

Branky: 28. Křapka - 87. Doležal. Rozhodčí: Berka - Dobrovolný, Flimmel. ŽK: Matějovský, Jánoš, Valenta, Konaté - Trávník. ČK: 90. Trávník. Diváci: 3773.

M. Boleslav: Polaček - Pauschek, Chaluš, Šušnjar, Křapka - Jánoš - Konaté, Matějovský (46. Hubínek), Mareš (85. Ladra) - Přikryl (60. Valenta), Magera. Trenér: Weber.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Zelený - V. Kubista - Masopust (88. Diviš), Trávník, Považanec (56. Doležal), Jovovič (76. Hanousek) - Chramosta. Trenér: Rada.

Fastav Zlín - Baník Ostrava 0:2 (0:1)

Branky: 6. Jirásek, 90+1. Granečný. Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Wilczek. ŽK: Bačo - Baroš. Diváci: 5898.

Zlín: Zlámal - Kopečný (68. Mehanovič), Bačo, Gajič, Bartošák (87. Džafič) - Vukadinovič, Jiráček, Hronek, Traoré, Holzer - Vyhnal (65. Beauguel). Trenér: Petržela.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Procházka, Fleišman - De Azevedo, Hlinka, Hrubý, Jirásek (46. Granečný) - Poznar (71. Diop), Baroš (90. Psyché). Trenér: Páník.

Slovan Liberec - FK Teplice 1:2 (0:0)

Branky: 56. Potočný z pen. - 81. Žitný, 89. Vaněček. Rozhodčí: Orel - Mokrusch, Arnošt. ŽK: Bosančič, Mikula - Krob, Soungole. Diváci: 4929.

Liberec: Hladký - Coufal, Karafiát, Mikula, Knejzlík - Breite, Folprecht - Oscar, Bosančič (72. Bartl), Potočný (87. Malinský) - Pulkrab (81. Da Silva). Trenér: Holoubek.

Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Soungole, Kučera - Hyčka (71. Shejbal), Trubač (57. Žitný), Hora - Červenka (62. Vaněček). Trenér: Šmejkal.