Češi? Ty bereme, shodují se soupeři na Euru

maj
3. 12. 2007 13:48
Švýcarský kapitán vyhlásil útok na titul šampionů
Tito muži si to v základní skupině Eura rozdají o postup jako stratégové svých týmů. Zleva: Karel Brückner, trenér Turecka Fatih Terim, kouč Portugalska Luis Felipe Scolari a švýcarský trenér Jakob Kühn.
Tito muži si to v základní skupině Eura rozdají o postup jako stratégové svých týmů. Zleva: Karel Brückner, trenér Turecka Fatih Terim, kouč Portugalska Luis Felipe Scolari a švýcarský trenér Jakob Kühn. | Foto: Reuters

Praha - Švýcarsko jako pořadatelská země fotbalového Eura a její média jsou s nedělním losem turnaje spokojena. Noviny označují skupinu za přijatelnou, i když není složená ze soupeřů, které si přál kouč tamní reprezenzace.

Neue Zürcher Zeitung (NZZ) si všímá především fotbalistů Turecka. V alpské zemi málokdo zapomněl na skandál z před dvěma lety, kdy vzájemný zápas v Istanbulu provázely nepokoje a hráči obou týmů se dokonce dostali do rvačky.

"Zápas proti Turecku oživí vzpomínky. Trochu provokace po tom, co celý svět obletěly snímky našich kopanců a pěstí," připomínají noviny baráž, z níž na MS postoupilo Švýcarsko.

Stejný deník cituje slova kapitána Alexandra Freie, jenž se na rozdíl od opatrných frází trenérů nebál promluvit. "Chceme být mistry Evropy! A byl bych špatný vůdce, kdybych řekl, že půjdeme zápas od zápasu. Soupeře bereme, mohli jsme dopadnout hůře."

Bulvární Blick, tamní nejčtenější list, se opírá o názory čtenářů a popisuje, že se Švýcaři rozdělili na téměř dva stejně početné tábory. Jedni věří, že se národnímu týmu podaří postoupit, druzí jsou v tomto pesimisté.

Tages Anzeiger v komentáři zmiňuje, že pro reprezentaci helvétského kříže je šampionát velkou šancí na úspěch. "Budou to soupeři nepříjemní, i když nemají velké jméno. Každopádně je možno je porazit," tvrdí Tages Anzeiger.

S losem skupiny jsou spokojeni i Turci. Podle jejich trenéra Fatiha Terima mohou všechna čtyři mužstva bojovat o první místo ve skupině.

Terim se také vrátil ke kontroverznímu utkání se Švýcary v Istanbulu. "Co se stalo na hřišti, zůstává na hřišti. Poslední osoba, se kterou jsem se objal, než jsem přišel sem, byl švýcarský kapitán Alex Frei. Jak vidíte, není mezi námi žádný problém," prohlásil po losu v Luzernu Terim.

Velmi opatrný byl ve svých vyjádřeních kouč Portugalců Luiz Felipe Scolari.

"První zápas proti Turecku bude klíčový, protože ovlivní další utkání ve skupině," uvedl Scolari. "Vlastně se budeme soustředit hlavně na tento duel, zbytek se odvine od něj."

Scolari také nepřímo vysekl poklonu českému kouči Karlu Brücknerovi. "Všichni trenéři v této skupině jsou velmi zkušení. Uvidíme, kdo z toho vytěží nejvíc," dodal Scolari.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Soud EU: Polsko má platit denní pokutu půl milionu eur za pokračování těžby v Turówu

Soudní dvůr Evropské unie vyměřil Polsku pokutu ve výši půl milionu eur (12,7 milionu korun) denně za to, že nezastavilo těžbu v hnědouhelném dole Turów poblíž české hranice. Finanční sankci má Varšava platit do chvíle, než uposlechne jarního příkazu soudu a práce v dole ukončí. Nejvyšší orgán unijní justice to oznámil v tiskové zprávě.

Soud předběžné rozhodnutí o zastavení těžby vydal v květnu po české žalobě, podle níž důl mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Polsko však příkaz dodržet odmítlo a požádalo soud o jeho zrušení s tím, že náhlé zastavení těžby by mohlo způsobit ekologickou katastrofu a pro zemi mělo značné ekonomické následky.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Tenista Veselý nevyužil dva setboly a vypadl v Nur-Sultanu s Munarem

Nejlepší český tenista Jiří Veselý vypadl na turnaji v Nur-Sultanu v prvním kole. Se Španělem Jaumem Munarem osmadvacetiletý příbramský rodák prohrál v hlavním městě Kazachstánu za hodinu a tři čtvrtě 3:6 a 6:7.

Veselý, jemuž patří v žebříčku 88. místo, měl v tie-breaku druhé sady dobrou příležitost dotáhnout zápas do třetího setu. Za stavu 6:4 měl dva setboly, ale ani jeden neproměnil. Naopak dvojchybou dal 71. hráči světa Munarovi možnost utkání ukončit a Španěl nezaváhal.

Na ATP Tour prohrál Veselý po vyřazení v 2. kole v Kitzbühelu a 1. kole US Open třetí zápas za sebou.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Film Zátopek už vidělo přes čtvrt milionu lidí

Žebříček víkendové návštěvnosti kin nadále vede Zátopek režiséra Davida Ondříčka. Za čtyři týdny ho vidělo téměř 273 tisíc diváků. Druhý je akční Shang-Chi a legenda o deseti prstenech z komiksového světa Marvel, kterou za tři týdny zhlédlo přes 92 tisíc lidí. Dalších 17,5 tisíce lidí uplynulý víkend přišlo na komedii Prvok, Šampón, Tečka a Karel od Patrika Hartla, jejíž celková návštěvnost již přesáhla hranici 530 tisíc.

Z českých filmů skončila ještě na devátém místě komedie Jedině Tereza, na desátém Deníček moderního fotra a na 11. rodinný snímek Gump - Pes, který naučil lidi žít, vyplývá z údajů Unie filmových distributorů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy