ČTK, SportPlus
31. 7. 2007 23:19
V akci byl jen kouč Debrecínu Miroslav Beránek
Zdravko Saraba ze Saraeva (vpravo) bojuje o míč s hráčem Genku Wouterem Vranckenem. | Foto: Reuters

Praha -  Z českých fotbalistů, kteří mohli zasáhnout do úterních zápasů v 2. předkole Ligy mistrů, se na trávník nedostal ani jeden.

V akci byl pouze trenér Miroslav Beránek, který vedl maďarský Debrecín, do jehož sestavy se nevešel Patrik Gedeon, při prohře 0:1 se švédským Elfsborgem. Tomáš Hübschman a Libor Sionko sledovali výhry svých celků z lavičky respektive z tribuny.

Hübschmanův Šachtar Doněck má dvojzápas o 3. předkolo Ligy mistrů nejlépe rozehraný, když na hřišti Pjuniku Jerevan vyhrál 2:0.

Pjunik dlouho odolával náporu favorizovaných Ukrajinců, ale těsně před poločasem neuhlídal dvacetiletého útočníka Gladkyje, který se dostal za obranu a v souboji s domácím brankářem nezaváhal.

Chvíli po návratu ze šaten zvýšil vedení hostů brazilský kanonýr Brandao, když obral o míč jednoho z obránců a zblízka skóroval.

Libor Sionko si měl odbýt premiéru v dresu FC Kodaně, kam přestoupil minulý týden z Glasgow Rangers, ovšem nakonec kvůli dlouhé herní pauze zůstal jen na tribuně.

Odsud viděl výhru 1:0 nad Beitarem Jeruzalém. Hrdinou zápasu se stal především švédský veterán Marcus Allbäck, který zařídil jedinou trefu. Kodaň může jen litovat, že nevyužila k navýšení skóre převahu jednoho muže v poli, neboť soupeř hrál od 53. minuty o deseti.

Z výhry se radoval i bývalý Sionkův tým Glasgow Rangers. Skotové porazili černohorskou Zetu Golubovci 2:0, přestože hráli poslední půlhodinu o deseti bez vyloučeného Huttona. Dokonce v oslabení vstřelili svou druhou branku.

Pjunik Jerevan - Šachtar Doněck 0:2 (0:1)
45. Gladkyj, 49. Brandao.

Genk - FK Sarajevo 1:2 (1:1)
27. Cornelis - 14. Rasčič, 86. Muharemovič.

Zaglebie Lubin (Pol.) - Steaua Bukurešť 0:1 (0:0)
Branka:
56. Goian.

Debrecín - IF Elfsborg (Švéd.) 0:1 (0:0)

9. Allbäck. ČK: 53. Boateng (Beitar).

Glasgow Rangers - Zeta Golubovci (Č. Hora) 2:0 (0:0)
55. Weir, 73. McCulloch. ČK: 60. Hutton (Rangers).

Do Poháru UEFA jdou překvapivě Lucemburčané

Prvním postupujícím do hlavní soutěže Poháru UEFA se překvapivě stal lucemburský Kaerjeng, který vyřadil fotbalisty Lilleströmu díky brance vstřelené na hřišti soupeře.

V Norsku Kaerjeng prohrál 1:2, ale v odvetě dokázal uhlídat útok hostujícího celku a sám vstřelil jediný a postupový gól, když se trefil ve 49. minutě Boulahafari.
Výsledek:
Kaerjeng (Luc.) - Lilleström (Nor.) 1:0 (0:0), první zápas 1:2, postoupil Kaerjeng.