Češi prohráli s Řeckem. Nepomohl Fenin ani Baroš

rou
5. 2. 2008 18:51
Česká rezerva bez trenéra Brücknera prohrála 0:1
Pět minut po nástupu na hřiště vstřelil Kulič branku. Brankář Čontofalský nejprve nastřelený balón chytil, v pádu mu však vypadl z rukavic a Kulič (18) jej dorazil do prázdné branky. | Foto: Ondřej Besperát

Nikósie - Čeští fotbalisté podlehli v přátelském utkání rezervních týmů výběru Řecka 0:1.

Češi odcestovali na Kypr ke dvěma přípravným zápasům bez svého hlavního kouče Karla Brücknera, který má podezření na zápal plic. Místo něho vedl družstvo asistent Petr Rada.

Zápas jsme sledovali ON-LINE ZDE

V neoficiálním přátelském zápase dostali příležitost především hráči, kteří v reprezentaci pravidelně nenastupují, nebo přímo debutanti.

Až na střelu Marka Kuliče ze samého úvodu poločasu se dlouho hrálo bez vážnějších šancí. Po půl hodině hry se k přímému kopu postavil David Jarolím, ale jeho pokus přes zeď brankář Chalkias zneškodnil.

Čtěte více:
Trenér Brückner na Kypr neodletí. Má zápal plic

Pak se nebezpečí na čas přesunulo před českou branku, kterou v prvním poločase hájil Jaromír Blažek. Po zmatku v obraně se ale nikdo z Řeků k opuštěnému míči na malém vápně nedostal.

Pět minut před koncem první půle znovu zahrozili hráči Řecka, střela Lymperopulose z osmadvaceti metrů skončila jen těsně vedle Blažkovy branky.

Češi se v útoku neprosadili

Udeřit ale mohlo i na druhé straně. Ve 43. minutě naservíroval Pudil z rohu míč na hlavu Kladrubskému, ale ten řeckou branku přestřelil.

Od začátku druhé půle na hřišti dominovali Řekové a mohli jít do vedení. Po deseti minutách ale vykopl po hlavičce Salpigidise míč z prázdné branky Kladrubský.

Agilní Salpigidis po chvíli utekl českým obráncům znovu, ale nakonec zamířil těsně vedle branky, do které se postavil Daniel Zítka.

Barošovi ubyl konkurent. Benjani míří do Manchesteru

Češi odpověděli přímým volným kopem Daniela Pudila, jeho parádní pokus ale brankář Řeků vytlačil na břevno.

Deset minut před koncem se tak z gólu radovali Řekové. Výborně hrající Salpigidis se konečně dočkal. Po křížné přihrávce Lymperopulose se ocitl sám před Zítkou a nezaváhal - 0:1.

České ofenzivě nepomohl ani příchod Milana Baroše osm minut před koncem, svěřenci Petra Rady se už k ohrožení řecké branky nedostali a po matném výkonu si připsali nelichotivou porážku.