29. 3. 2008 15:30
Glasgow Rangers - Celtic Glasgow 1:0
Nizozemec Hesselink gól vstřelit nedokázal, Celtic prohrál.
Nizozemec Hesselink gól vstřelit nedokázal, Celtic prohrál. | Foto: Reuters

Glasgow - Slavné derby Rangers - Celtic odstartovalo sobotní kolo skotské Premier League. Stejně jako na podzim byli úspěšnější hráči Rangers, kteří mají po výhře 1:0 už šestibodový náskok na čele tabulky.

Naopak Celtiku se ligový titul hodně vzdálil, jejich městský rival má totiž ještě utkání k dobru.

Vyprodaný Ibrox Parku, v jehož ochozech bylo přes 51 tisíc diváků, viděl derby se vším všudy. Utkání mělo od samého počátku náboj a solidní úroveň.

Celtic byl před tímto zápasem fotbalisty Rangers již třikrát v řadě poražen, navíc ani v jednom z těchto utkání nedokázal skórovat. Hodně tak toužil po odplatě.

Derby! Glasgow v jednom ohni, Liverpool o Ligu mistrů

Překvapivě pouze na střídačce zůstal nejlepší střelec skotské ligy Scott McDonald. Kouč Strachan dal přednost řeckému útočníkovi Samarasovi.

První šanci utkání ovšem měli domácí Rangers. Lee McCulloch hlavičkoval v sedmé minutě jen těsně vedle Borucovy branky. Kontrovat mohl na druhé straně Nakamura, ale jeho slabou střelu z přímého kopu kryl gólman McGregor.

Hrálo se ve svižném tempu a ve 22. minutě měl vedoucí gól Celtiku na kopačce Scott Brown, kterého vysunul aktivní Samaras. V těžké pozici však zklamal a trefil pouze domácího brankáře.

Celtic prohrál již počtvrté v řadě

Těsně před koncem prvního poločasu nakonec udeřilo na druhé straně. Vynikající akci předvedli Kevin Thomson a Jean-Claude Darcheville.

První jmenovaný si narazil s francouzským útočníkem a tváří v tvář polskému gólmanovi Borucovi nekompromisně zavěsil. Byl to jeho první gól po letním přestupu z Hibernian.

Fotbal plný osobních soubojů pokračovat i ve druhé půli. Celtic se snažil vyrovnat, domácí zase hrozili nebezpečnými brejky.

Jedenáct minut před koncem se na hřiště dostal i McDonald, ovšem obranu Rangers už pokořit nestačil. Podobně se vedlo i jeho spoluhráčům, a tak hosté museli překousnout další trpkou porážku.

Celtic navíc již čtyři zápasy nedokázal vstřelit v derby gól a po ostudné podzimní prohře 0:3 na domácím stadionu prohrál i na hřišti soupeře. Rangers naopak vykročili k titulu, který naposled získali před třemi lety.