Bosenští fotbalisté smí během MS jen masturbovat

ČTK ČTK
8. 6. 2014 10:00
Měly by se fotbalové hvězdy zdržet sexu, aby podaly co nejlepší sportovní výkon?
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Mexičané budou držet celibát. Německý trenér amerického národního týmu je mnohem benevolentnější. Bosenští fotbalisté si budou muset vystačit sami se sebou... Toto je diskuse stará jako svět, tedy přinejmenším ten fotbalový: Měly by se fotbalové hvězdy zdržet sexu, aby podaly co nejlepší sportovní výkon?

Jak napsal zpravodajský server CNN, kouč amerického týmu Jürgen Klinsman zastává vůči sexuálním aktivitám během nadcházejícího mistrovství světa v Brazílii uvolněný postoj. "Myslím, že máme velmi nenucený přístup k těmto věcem," řekl Klinsmann, člen vítězného německého týmu z MS 1990 televizní stanici Fusion TV.

"Jejich rodiny mohou přijet prakticky kdykoli. Budou při zápasech, mohou přijít do hotelu, budeme pořádat společná grilování," dodal. "Každá země je jiná. Hrál jsem v různých zemích, kde člověk přítelkyni nebo manželku neviděl dva měsíce. Každý tým a každá země se k tomu staví jinak podle své kultury," uvedl.

"Respektuji mexický přístup, protože je postavený na jejich kultuře. Naopak nám se tu sešla skupina kluků a společné prostředí, které je velmi otevřené a uvolněné. Ale jakmile vyrazíme na trénink nebo nastoupíme k zápasu, bereme všechno maximálně vážně," ujistil Klinsmann.

Jak Klinsmann naznačil, cudnější přístup volí Mexičané. Jejich trenér Miguel Herrera hráče varoval, že se budou muset během měsíc trvajícího šampionátu zdržet sexu. "Pokud hráč nedokáže měsíc nebo 20 dní vydržet bez pohlavního styku, pak není připravený být profesionálním hráčem," řekl Herrera mexickému deníku Reforma.

"Všichni hráči, které jsme vybrali, mají dost dobrý životopis, vyhráli velké zápasy, byli šampióny a všichni víme, čeho chceme dosáhnout. Proto nebudeme vyhledávat ani provozovat sex během mistrovství světa," dodal. "Půjdeme za tím, kvůli čem jsme tam přijeli. Kvůli soutěži, která nám dává příležitost překonat sami sebe a dokázat něco velkého."

Jeho slova jsou vodou na mlýn trenéra Bosny a Hercegoviny Safeta Sušiče, který podle britského listu Daily Star hráčům oznámil, že na sex mohou v Brazílii zapomenout.

Ovšem Sušič, který Bosnu povede na prvním velkém turnaji, povolil jeden malý ústupek. "Pokud nenajdou jiné řešení, mohou masturbovat, jestli chtějí. Ale jinak mě nezajímá, co dělají nebo dovolují jiní trenéři," řekl Sušić. "Tohle není výlet. Jedeme hrát na mistrovství světa."

 

Právě se děje

před 57 minutami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy