Bosenští fotbalisté smí během MS jen masturbovat

ČTK ČTK
8. 6. 2014 10:00
Měly by se fotbalové hvězdy zdržet sexu, aby podaly co nejlepší sportovní výkon?
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Mexičané budou držet celibát. Německý trenér amerického národního týmu je mnohem benevolentnější. Bosenští fotbalisté si budou muset vystačit sami se sebou... Toto je diskuse stará jako svět, tedy přinejmenším ten fotbalový: Měly by se fotbalové hvězdy zdržet sexu, aby podaly co nejlepší sportovní výkon?

Jak napsal zpravodajský server CNN, kouč amerického týmu Jürgen Klinsman zastává vůči sexuálním aktivitám během nadcházejícího mistrovství světa v Brazílii uvolněný postoj. "Myslím, že máme velmi nenucený přístup k těmto věcem," řekl Klinsmann, člen vítězného německého týmu z MS 1990 televizní stanici Fusion TV.

"Jejich rodiny mohou přijet prakticky kdykoli. Budou při zápasech, mohou přijít do hotelu, budeme pořádat společná grilování," dodal. "Každá země je jiná. Hrál jsem v různých zemích, kde člověk přítelkyni nebo manželku neviděl dva měsíce. Každý tým a každá země se k tomu staví jinak podle své kultury," uvedl.

"Respektuji mexický přístup, protože je postavený na jejich kultuře. Naopak nám se tu sešla skupina kluků a společné prostředí, které je velmi otevřené a uvolněné. Ale jakmile vyrazíme na trénink nebo nastoupíme k zápasu, bereme všechno maximálně vážně," ujistil Klinsmann.

Jak Klinsmann naznačil, cudnější přístup volí Mexičané. Jejich trenér Miguel Herrera hráče varoval, že se budou muset během měsíc trvajícího šampionátu zdržet sexu. "Pokud hráč nedokáže měsíc nebo 20 dní vydržet bez pohlavního styku, pak není připravený být profesionálním hráčem," řekl Herrera mexickému deníku Reforma.

"Všichni hráči, které jsme vybrali, mají dost dobrý životopis, vyhráli velké zápasy, byli šampióny a všichni víme, čeho chceme dosáhnout. Proto nebudeme vyhledávat ani provozovat sex během mistrovství světa," dodal. "Půjdeme za tím, kvůli čem jsme tam přijeli. Kvůli soutěži, která nám dává příležitost překonat sami sebe a dokázat něco velkého."

Jeho slova jsou vodou na mlýn trenéra Bosny a Hercegoviny Safeta Sušiče, který podle britského listu Daily Star hráčům oznámil, že na sex mohou v Brazílii zapomenout.

Ovšem Sušič, který Bosnu povede na prvním velkém turnaji, povolil jeden malý ústupek. "Pokud nenajdou jiné řešení, mohou masturbovat, jestli chtějí. Ale jinak mě nezajímá, co dělají nebo dovolují jiní trenéři," řekl Sušić. "Tohle není výlet. Jedeme hrát na mistrovství světa."

 

Právě se děje

před 39 minutami

Sýkora pomohl Poznani v Evropské lize gólem k postupu

Fotbalový záložník Jan Sýkora pomohl gólem Lechu Poznaň k drtivému vítězství 5:0 v třetím předkole Evropské ligy na hřišti Apollonu Limassol. Desetinásobný český reprezentant se v polském týmu trefil poprvé od srpnového příchodu z pražské Slavie.

Šestadvacetiletý Sýkora odehrál na Kypru celý zápas a v 81. minutě se postaral o čtvrtý gól Lechu přízemní střelou z hranice pokutového území. O postup do základní skupiny se polský celek v závěrečném předkole utká s vítězem duelu Charleroi - Partizan Bělehrad.

Sýkora podepsal před měsícem v Poznani čtyřletou smlouvu a po třech a půl letech ukončil působení ve Slavii, v jejímž dresu získal v roce 2017 mistrovský titul. Poslední rok a půl strávil na hostování v Liberci a Jablonci.

před 1 hodinou

Drahoš kvůli koronaviru odložil svou cestu na Tchaj-wan na jaro

Cesta senátora a někdejšího kandidáta na prezidenta Jiřího Drahoše na Tchaj-wan se vzhledem k horší epidemiologické situaci uskuteční až na jaře. Ve středeční tiskové zprávě to uvedl vedoucí Drahošovy kanceláře Martin Mejstřík. Původně měl Drahoš zemi navštívit 21. až 29. října. Na Tchaj-wan s ním měli odletět vědci, epidemiologové a experti na kybernetickou bezpečnost.

"Odložit cestu mé delegace na Tchaj-wan je za současných podmínek jediné logické rozhodnutí," uvedl Drahoš. "Na straně Tchaj-wanu vidím velký zájem na prohloubení stávající spolupráce a pevně věřím, že i když se moje cesta uskuteční o několik měsíců později, přispěje k dalšímu posílení vztahů s našimi tchajwanskými přáteli," dodal. V zemi ze měl Drahoš mimo jiné zúčastnit otevření česko-tchajwanských technologických dnů v Tchaj-peji.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

"Král je nahý." V Bělorusku lidé protestují proti inauguraci Lukašenka, zasahuje policie

Běloruská policie použila vodní děla k rozehnání demonstrantů, kteří v hlavním městě protestovali proti středeční neohlášené inauguraci Alexandra Lukašenka běloruským prezidentem po zpochybňovaném vítězství v srpnových volbách. Ruská agentura Interfax odhadla počet demonstrantů v Minsku na 1500 až 2000, nezávislý server Onliner.by na několik tisíc. "Naši reportéři se stali svědky několika brutálních zatčení," napsal server.

Na nečekanou inauguraci zareagovali lidé podle serveru Tut.by spontánními protesty i v Mogilevu, Bobrujsku, Lidě a dalších městech.

"Když máš 80 procent, proč se tolik bojíš?", "Nikdy pro nás nebudeš prezidentem", "Nastal čas vypadnout!" a "Odejdi!" stálo na plakátech demonstrantů před minským nákupním centrem Gallery, kam dorazily policejní mikrobusy a vozy na přepravu vězňů. Podle nevládní organizace Vjasna bylo i u prezidentského paláce zadrženo několik demonstrantů s transparenty "Král je nahý" a "Vítězství bude patřit lidu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy