Čechům generálka vyšla, Lotyšsku nasázeli čtyři góly

11. 8. 2010 22:17
Bílkův výběr přehrál Lotyšsko v Liberci 4:1
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Sport

Liberec - Jednoznačným vítězstvím českého reprezentačního výběru skončila generálka na kvalifikaci o Euro 2012, v níž Češi v Liberci přehráli Lotyšsko 4:1.

Český tým si připsal teprve druhou výhru z šesti zápasů pod vedením Michala Bílka a především v druhé půli, kdy nastřílel všechny čtyři své góly, si před prvním zápasem kvalifikace proti Litvě notně zvedl sebevědomí.

O góly Bílkova výběru se postarali Roman Bednář, Martin Fenin, Zdeněk Pospěch a Tomáš Necid, za soupeře v samotném závěru snižoval Cauna.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ zde
Chceme najít svou herní tvář,hlásí Bílek před Lotyšskem
Rosický: Chci s Arsenalem už konečně něco vyhrát
Sivoka nahradí v nominaci na Lotyšsko Rajnoch
Čech se omluvil z přípravného utkání proti Lotyšsku

Začátek zápasu přitom žádné velké brankové hody nesliboval. Do šancí se sice dostali Bednář, Hübschmann i Fenin, ovšem ani jeden z nich nedokázal výrazněji ohrozit brankáře Vaninse.

Navíc od zhruba dvacáté minuty začaly hru českého výběru notně mařit mnohé nepřesnosti, a tak se nebylo co divit, že se v závěru prvního poločasu několikrát z tribun stadionu U Nisy ozval pískot.

Roman Bednář, hráč West Bromwich Albionu
Roman Bednář, hráč West Bromwich Albionu | Foto: Ondřej Besperát

Do druhého poločasu nastoupil český výběr jako vyměněný a okamžitě se pustil do tlaku, který lotyšská obrana nevydržela již v 49. minutě, kdy Plašil parádně nahrál Bednářovi před bránu a ten z malého vápna zamířil přesně k tyči.

O další tři minuty později to bylo o dvě branky, to když další rychlou akci českého týmu zakončoval opět ve vápně zcela nekrytý Martin Fenin.

Další branku vsítili Bílkovi svěřenci až v 74. minutě, kdy obrana odvrátila lotyšský roh k Necidovi, ten vyvezl míč přes půl hřiště, našel naběhnutého Pospěcha a ten parádně trefil růžek lotyšské brány.

Za dvě minuty pak přidal poslední českou branku v zápase po další pohledné kombinaci střídající Tomáš Necid. Lotyši stihli už jen vstřelit branku útěchy v nastavení zápasu, kdy skóroval po chybě obrany Cauna.

Přípravné fotbalové utkání v Liberci:

Česká republika - Lotyšsko 4:1 (0:0)

Branky: 49. Bednář, 54. Fenin, 74. Pospěch, 77. Necid - 90.+2 Cauna. Rozhodčí: Dankovskyj - Plužnik, Kalamendik (všichni Ukr.). ŽK: Pudil, Plašil, Hübschman - Laizans, Grebis. Diváci: 7456.

Sestavy:

ČR: Drobný - Pospěch, Hubník, Kadlec, Pudil (46. Rajnoch) - Plašil (78. Černý), Hübschman, Polák (62. Holek), Rosický (61. Štajner) - Fenin (62. Lafata), Bednář (61. Necid). Trenér: Bílek.

Lotyšsko: Vanins - Klava, Ivanovs, Gorkšs, Mihadjuks - Pereplotkins (73. Solonicins), Rafalskis (80. Fertovs), Laizans (60. Lazdinš), Rubins (46. Žigajevs) - Verpakovskis (69. Grebis), Karlsons (60. Cauna). Trenér: Starkovs.