Čech se hned na začátku zápasu zranil

ČTK, SportPlus
16. 10. 2006 23:09
Londýn - Už po několika sekundách skončil pro brankáře české fotbalové reprezentace Petra Čecha zápas Chelsea s Readingem.

Gólman Chelsea vyrazil v první minutě utkání v Readingu proti Stephenu Huntovi, jenž se řítil sám na branku. Domácí záložník kopl v plném běhu českého brankáře do hlavy, podle prvních informací by však jeho zranění nemělo být vážné, ale zůstal na pozorování v nemocnici.

Hůře vypadalo zranění jeho náhradníka Carla Cudiciniho v závěru utkání, který stejně jako Petr Čech skončil v sanitce na cestě do nemocnice. Přímo na hřišti mu lékař během ošetření nasadil kyslíkovou masku.

Rozhořčený trenér Chelsea José Mourinho nemohl po utkání přijít Huntovi na jméno. "Ten zákrok na Čecha byl hanebný. Měl štěstí, že to přežil," řekl portugalský kouč novinářům a později doplnil, že oba hráči byli v bezvědomí. "Oba utrpěli totální knokaut," dodal.

Otřesený Čech se po střetu odsunul po čtyřech mimo hrací plochu a zůstal bez hnutí ležet. Hřiště pak opustil na nosítkách, vystřídal ho Cudicini a po jeho zranění poslední minuty dochytal obránce John Terry.

Česká reprezentační jednička vyrazila okamžitě v doprovodu klubového lékaře do nemocnice. "Petr byl odvezen na důkladná vyšetření. Ta podle našich posledních informacích stále pokračují a klub zatím další informace neposkytuje," vysvětlil ČTK Pavel Zíka z agentury Sport Invest, která gólmana zastupuje. Zástupci klubu zatím žádnou bližší diagnózu neoznámili, podle všeho tak učiní až v neděli.

Hunt po zápase Čechova zranění litoval a vyjádřil přání, aby se český gólman dal brzy dohromady. "Snad nebude zraněný moc vážně a bude fit tak brzy, jak jen to půjde," uvedl Hunt na webu Readingu. Střet označil za nezaviněný. "Já se na sto procent soustředil na to, abych získal míč," vysvětlil, že ke kontaktu došlo v zápalu boje.

Zatímco Cudiciniho kolize s Ibrahimem Sonkem byla podle Mourinha nezaviněná, u Čechova zranění měl o viníkovi jasno. "Carlovo sražení vyplynulo ze hry, nebyl tam žádný úmysl, ale Petr dostal v rychlosti úder kolenem do hlavy. A ten kluk (Hunt) se pak pořád smál. Hráči by se měli více navzájem respektovat," zlobil se trenér, i když Huntův střet s českým gólmanem vypadal jako nezaviněný a sudí ho nechali bez trestu.

Mourinho byl však jiného názoru. Zákrok přirovnal k hojně diskutovanému faulu Bena Thatchera z Manchesteru City, jenž v úvodu sezony srazil loktem na okraji hřiště do reklamních panelů Pedra Mendese z Portsmouthu a dostal zákaz startu v osmi zápasech.

Kouč Chelsea předpokládá, že ani sobotní události by neměly zůstat bez odezvy. "Musím počkat, jak se k tomu Fotbalová asociace postaví. Také uvidíme, co k tomu řeknou odborníci," prohlásil Mourinho, který se dostal před středečním šlágrem s Barcelonou v Lize mistrů do těžké situace.

"Oba byli k.o., ale zlost v ničem nepomůže. Nezbývá než čekat na zprávy z nemocnice," uvedl kouč. Pokud by nemohl chytat Čech ani Cudicini, premiéry v dresu Chelsea by se dočkal Portugalec Hilário, jenž v létě přišel z Nacionalu Funchal.

O výhře hostů v bizarním duelu rozhodl těsně před poločasem vlastním gólem Ingimarsson. Oba týmy dohrávaly zápas v deseti. Ve vyhrocené atmosféře druhé půle byli vyloučeni hostující Mikel a domácí náhradník Bikey. Ligový nováček mohl při akci, během níž byl sražen soupeřem ve výskoku Cudicini, odvrátit první domácí porážku v sezoně, ale Drogba míč v poslední chvíli odkopl.

Čtvrté vítězství za sebou si připsali v anglické lize hráči Arsenalu, v jejichž dresu odehrál při hladké výhře 3:0 nad Watfordem povedený zápas Tomáš Rosický.

Kapitán české reprezentace se dostal do čtyř velkých šancí, žádnou však neproměnil. V 75. minutě byl střídán za bouřlivého potlesku diváků na zaplněném stadionu Emirates.

K prvnímu gólu pomohl Arsenalu hostující Stewart, který si srazil nešťastně míč do vlastní branky. Na 2:0 zvýšil ještě před přestávkou po dlouhém výkopu brankáře Lehmanna francouzský kanonýr Thierry Henry, jenž v 66. minutě parádně přihrál na třetí gól před prázdnou branku Adebayorovi. Poprvé v kariéře nastoupil v základní sestavě Arsenalu sedmnáctiletý talent Walcott, jenž se v týdnu blýskl dvěma góly v dresu anglické jednadvacítky.

Dva čeští legionáři se představili v dresu Aston Villy v duelu s Tottenhamem. Poprvé v sezoně se po zranění objevil v základní sestavě Milan Baroš a v průběhu utkání se na hřiště dostal i záložník Patrik Berger, jenž má za sebou téměř roční herní pauzu způsobenou zdravotními problémy.

Domácím však k výhře nepomohli. V 75. minutě neproměnil penaltu Barošův kolega z útoku Angel a o minutu později si navíc vstřelil vlastní branku. Remízu 1:1 zachránil devět minut před koncem Barry.

Aston Villa se dál drží nečekaně vysoko na pátém místě o skóre za Arsenalem, jenž má na kontě o zápas méně.

Fotbalisté Manchesteru United otočili zápas na hřišti Wiganu a po vítězství 3:1 si upevnili vedení v tabulce. Favorit prohrával už od čtvrté minuty, kdy se do Van der Sarovy sítě trefil z 25 metrů obránce Baines, a na vyrovnání čekal skoro hodinu.

Pak se ale v 62. minutě prosadil premiérově v dresu United Vidič a zahájil obrat ve skóre. Už o čtyři minuty později se potřetí v ročníku trefil kanonýr Saha a vítězství lídra tabulky korunoval v nastavení šikovný Nor Ole Gunnar Solskjaer svým čtvrtým gólem v sezoně.

Fotbalisté Boltonu se díky vítězství 2:1 na hřišti Newcastlu dostali na třetí místo v tabulce anglické ligy. Domácí přitom od 18. minuty vedli po penaltě Ameobiho, kterou rozhodčí nařídil za ruku obránce Boltonu Fayeho.

Po změně stran však přišla vydařená dvouminutovka Senegalce Dioufa. V 55. minutě mu předložil před prázdnou branku míč jeho kolega z útoku Anelka a vzápětí domácí inkasovali podruhé. Centr z vlastní poloviny vyslal Davies, míč propadl až před volného Dioufa a ten opět skóroval. Bolton vyhrál potřetí za sebou.

Dvěma góly v rozmezí dvou minut rozhodli fotbalisté Fulhamu pondělní londýnské derby s Charltonem v rámci 8. kola Premier League. Hosté na slepené trefy McBridea a Jensena dokázali zareagovat jen jednou a po porážce 1:2 zůstali v tabulce poslední. Fulham, na jehož lavičce sedí jako brankářská dvojka Čech Jan Laštůvka, je nyní desátý.

Výsledky - 8. kolo:
Wigan - Manchester United 1:3 (4. Baines - 62. Vidič, 66. Saha, 90.+3 Solskjaer), Arsenal - Watford 3:0 (32. vlastní Stewart, 43. Henry, 66. Adebayor), Aston Villa - Tottenham 1:1 (81. Barry - 76. Angel), Liverpool - Blackburn 1:1 (63. Bellamy - 17. McCarthy), Manchester City - Sheffield United 0:0, Middlesbrough - Everton 2:1 (26. Yakubu, 71 Viduka - 77. Cahill), Portsmouth - West Ham 2:0 (24. Kanu, 82. Andrew Cole), Reading - Chelsea 0:1 (45. vlastní Ingimarsson), Newcastle - Bolton 1:2 (18. Ameobi z pen. - 55. a 57. Diouf), Fulham - Charlton 2:1 (65. McBride, 67. Jensen - 78. Bent).

Zraněný Skácel nedohrál zápas v Leicesteru

Záložník Rudolf Skácel nedohrál zápas druhé anglické ligy, v němž jeho Southampton prohrál v Leicesteru 2:3. Český fotbalista se zranil a střídal ve 49. minutě. Jeho spoluhráč Mario Lička přišel na hřiště na poslední čtvrthodinu.

Za postupem do Premier League kráčejí hráči Cardiffu, kteří v 11. kole vybojovali osmé vítězství na půdě Crystalu Palace a tabulku vedou s náskokem šesti bodů.

Výsledky - 11. kolo:
Burnley - Hull 2:0, Crystal Palace - Cardiff 1:2, Ipswich - West Bromwich 1:5, Leeds - Stoke 0:4, Leicester - Southampton 3:2, Luton - Birmingham 3:2, Preston - Sunderland 4:1, Queens Park Rangers - Norwich 3:3, Sheffield Wednesday - Barnsley 2:1, Wolverhampton - Colchester 1:0, Southend - Coventry 2:3.

1. Cardiff 11 8 2 1 24:9 26
2. Burnley 11 6 2 3 20:12 20
3. Preston 11 5 5 1 15:9 20
4. West Bromwich 11 5 4 2 19:11 19
5. Wolverhampton 11 6 1 4 9:10 19
6. Birmingham 11 5 3 3 16:14 18
7. Luton 11 5 3 3 18:17 18
8. Crystal Palace 11 5 2 4 14:13 17