Čech rekordmanem. Zlatý míč získal už posedmé

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
14. 5. 2012 19:29
Prestižní anketu ovládá už tři roky za sebou
Petr Čech
Petr Čech | Foto: Reuters

Praha - Rekordní sedmé vítězství slaví v anketě Zlatý míč brankář Chelsea Petr Čech. Prestižní ocenění, o němž rozhoduje Klub sportovních novinářů, drží ve svých rukou už třetím rokem po sobě.

Druhé místo obsadil záložník Arsenalu Tomáš Rosický, který na Čecha ztratil 586 bodů. Na bronzovou příčku dosáhl středopolař Wolfsburgu Petr Jiráček.

Ligové ankety ovládli mistři z Liberce.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy