Bývalá lékařka Chelsea Carneirová žaluje klub i Mourinha

David Janeczek David Janeczek
15. 12. 2015 18:22
Bývalá lékařka Chelsea Eva Carneirová žaluje klub i Josého Mourinha. Poté, co ji po zářijovém zápase proti Swansea vyhodil právě Mourinho, když podle něj zbytečně vyběhla ke zraněnému Edenu Hazardovi.
Mezi fanoušky populární Eva Carneirová už v Chelsea nepracuje od září
Mezi fanoušky populární Eva Carneirová už v Chelsea nepracuje od září | Foto: ČTK

Londýn - Celý incident, kvůli kterému Eva Carneirová žaluje Chelsea i Josého Mourinha, se stal hned v prvním kole proti Swansea. Jen o tři dny později byla dvaačtyřicetiletá Carneirová vyřazena z hlavního týmu a o měsíc později si v Chelsea balila kufry.

Podle portugalského kouče Carneirová zbytečně vběhla na hřiště za zraněným Edenem Hazardem. Chelsea v tu chvíli hrála pouze v deseti hráčích bez vyloučeného Thibauta Courtoise a kvůli ošetření Hazarda musela v závěru několik minut hrát jen v devíti. Mourinho nebral ohled ani na skutečnost, že na hřiště vběhl jako první fyzioterapeut Jon Fearn.

Právníci Carneirové požadují pro svou klientku zpět ztracenou pracovní pozici hlavního týmového lékaře. Náhradu škody za údajnou sexuální diskriminaci od Mourinha a náhradu za osobní újmu od klubu.

Nepředpokládá se, že by se někdo z dvojice Mourinho, Carneirová zúčastnil předběžného slyšení, které je naplánované na 6. ledna v Londýně. Obě strany budou muset předložit důkazy, které budou pravděpodobně zahrnovat i telefonní a e-mailovou korespondenci mezi Carneirovou, Mourinhem a klubem.

Hlavní slyšení se s největší pravděpodobností uskuteční až po skončení sezony, takže fanoušci už v letošním ligovém ročníku Carneirovou na lavičce vedle Mourinha neuvidí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy