Bundesligu vede Drobného Hertha. Štajner dal zase gól

15. 3. 2009 19:06
Hertha porazila ve šlágru Bayer Leverkusen
Andrej Voronin slaví svůj gól do sítě Leverkusenu
Andrej Voronin slaví svůj gól do sítě Leverkusenu | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Herthy Berlín udrželi i po 24. kole stejný náskok na čele Bundesligy. Klub z německé metropole porazil ve šlágru kola Bayer Leverkusen 1:0.

Radost z vítězství si mohl plně vychutnat i brankář Jaroslav Drobný, jenž udržel čisté konto.

O jediný gól zápasu se postaral Andrej Voronin, díky němuž tak Hertha vede opět o čtyři body. Na druhou příčku se ovšem vrátil Bayern Mnichov, který vyhrál v Bochumi 3:0. Díky skóre předstihl Wolfsburg, jenž už v pátek zdolal Schalke.

Čtěte dále: Grafite sestřelil Schalke. Wolfsburg je už druhý

V boji o čelo se drží i Hamburk vedený kapitánem Davidem Jarolímem. Po domácí výhře 2:0 nad Chotěbuzí se HSV dotáhlo na trojici týmů se 45 body stíhajících Herthu.

Obě branky padly už v prvním poločase. Po půlhodině hry se trefil kanonýr Ivica Olič, jehož našel parádném pasem Mickael Tavares.

V závěru prvního dějství se pak po faulu Jana Rajnocha, jenž odehrál stejně jako Jarolím celý zápas, trefil po přímém kopu Piotr Trochowski. David Jarolím inkasoval v utkání žlutou kartu.

Dařilo se znovu Jiřímu Štajnerovi. Důležitá opora Hannoveru přispěla jednou brankou k remíze s Borussií Dortmund.

Už konečné skóre 4:4 hovoří o atraktivitě duelu. S domácími fotbalisty to přitom vypadalo bledě, hráči v žlutočerných dresech se brzy dostali do vedení díky penaltě Freie a v 27. minutě měli po Kringeho trefě náskok dvou branek.

Pak přišle chvíla českého útočníka, který hlavou před přestávkou snížil na 1:2. Bruggink po pauze dokonce vyrovnal, jenže Dortmund pak díky stejným jménům opět získal vedení o dva góly. Hanke a Forssell v závěru však zajistili Hannoveru remízu.

Fenin se neprosadil

Hannover má nyní na třináctém místě 25 bodů, stejně jako Frankfurt, kterému patří dvanáctá příčka.

Eintracht dnes také remizoval, na domácím trávníku se rozešel s Hoffenheimem smírně 1:1. Martin Fenin odehrál celých devadesát minut, ale neprosadil se. Nováček, jenž ještě nedávno vedl Bundesligu, nyní ztrácí na Herthu již šest bodů.

Na posledním místě zůstává Karlsruhe, se kterým to nevypadá letos vůbec dobře. Prohrálo už pátý zápas za sebou, tentokráte nevyzrálo doma na Arminii Bielefeld, která se posunula na čtrnáctou pozici.

Hostům zařídil tři body především trenér Michael Frontzeck.

Na hřiště poslal v 84. minutě Janjiče a bosenský záložník se za důvěru odvděčil vítěznou trefou. Stačily mu dvě minuty. Radim Kučera odehrál v dresu celý zápas na pozici krajního beka, spolu s dalšími obránci a gólmanem Eilhoffem udržel čisté konto.

Jen na lavičce náhradníků proseděl Jan Šimák nedělní debakl Stuttgartu v Brémách 0:4.

Branky:
42. Štajner, 49. Bruggink, 80. Hanke, 83. Forssell z pen. - 17. z pen. a 65. Frei, 27. a 62. Kringe

Branky:
64. a 78. Rosenberg, 34. Diego, 53. Pizarro), Hamburk - Chotěbuz 2:0 (32. Olič, 39. Trochowski

1. Hertha Berlín 24 15 4 5 39:27 49
2. Bayern Mnichov 24 13 6 5 52:31 45
3. Wolfsburg 24 13 6 5 50:31 45
4. Hamburk 24 14 3 7 37:35 45
5. Hoffenheim 24 12 7 5 50:32 43
6. Stuttgart 24 11 6 7 42:36 39
7. Leverkusen 24 11 4 9 45:32 37
8. Schalke 24 10 7 7 33:25 37