Brückner opět neuspěl. Maradona se uvedl vítězstvím

Sport Sport, Red Spo
19. 11. 2008 23:52
Německo - Anglie 1:2, Rakousko - Turecko 2:4
Karel Brückner má o čem přemýšlet. Jeho Rakousko s Tureckem prohrálo
Karel Brückner má o čem přemýšlet. Jeho Rakousko s Tureckem prohrálo | Foto: Sport

Vídeň - Český fotbalový kouč ve službách rakouského národního výběru Karel Brückner nezažívá na lavičce právě úspěšné období.

Po neuspokojivých výsledcích z průběhu kvalifikace na mistrovství světa se mu nepodařilo napravit si reputaci ani ve středečním přátelském utkání, kdy jeho celek podlehl ve Vídni Turecku 2:4.

Ústřední postavou zápasu se stal hostující útočník Tuncay Sanli, jenž zaznamenal hattrick. Brücknerova pozice v národním výběru tak dostala další viditelné trhliny. Český kouč se totiž již před zápasem nacházel pod nepříjemnou vlnou kritiky fanoušků i místních médií.

Ze sladké výhry nad svým tradičním rivalem se mohou radovat fotbalisté Anglie. Ti dokázali uspět v Berlíně na hřišti Německa 2:1 a jen tak potvrdili svou současnou formu.

Tým italského stratéga Fabia Capella dostal do vedení už v prvním poločase obránce Mathew Upson, který se položil do centru Downinga. Domácí sice dokázali vyrovnat po zaváhání Terryho, jehož chybu využil ke skórování Helmes, ale poslední slovo měli přeci jen Angličané.

Svou minelu odčinil právě kapitán londýnské Chelsea, který si šest minut před koncem naskočil na přesný přímý kop Downinga a hlavičkou rozhodl o vítězství Albionu 2:1.

Maradona vykročil vítězně. Slováci s Lichtenštejnskem nezaváhali

Úspěšnou premiéru na trenérské lavičce si odbyl bývalý fenomenální hráč a nyní kouč Argentiny Diego Maradona. Ten se poprvé představil se svým národním celkem na půdě houževnatého Skotska a odvezl si povzbuzující vítězství 1:0.

O jedinou trefu se postaral hned v úvodu střelec Atletica Madrid Maxi Rodriguez, jenž zužitkoval akci Teveze a následné přistrčení Gutierreze. Domácí sice i nadále bojovali, ovšem střídající Miller ani jednu ze svých dvou šancí neproměnil.

Více také: Škrtela Liverpool nudí. Chce do Ruska, říká Čontofalský

Splnit roli favorita se v Žilině povedlo fotbalistům Slovenska, kteří porazili na domácím hřišti reprezentaci Lichtenštejnska jistě 4:0.

Diego Maradona měl ve Skotsku důvod k úsměvu
Diego Maradona měl ve Skotsku důvod k úsměvu | Foto: Sport

Svěřenci kouče Vladimíra Weisse se však dlouho střelecky trápili a na úvodní branku si museli počkat až do závěru první půle, kdy otevřel skóre střelou z otočky Hamšík.

V podobném gardu se neslo i druhé dějství a byl to opět Hamšík, kdo musel protrhnout střeleckou smůlu svého týmu. Krátce po něm se prosadil i střídající Vittek a v závěru pečetil konečný výsledek Róbert Jež.

O největší překvapení večerních duelů se nejspíše postarali reprezentanti Lucemburska, kteří uhráli s favorizovanou Belgií na svém hřišti nečekanou remízu 1:1.