Brno si poradilo s Bohemians. Rozhodly dvě minuty

4. 11. 2007 22:16
Brno - Bohemians 2:0 (0:0)
Bohemians jsou stále blízko sestupu
Bohemians jsou stále blízko sestupu | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Fotbalisté Brna se po dvanáctém kole české nejvyšší soutěže posunuli na páté místo tabulky. Rozhodla o tom jejich nedělní výhra nad Bohemians, které ve večerním duelu porazili 2:0.

Přitom úvod zápasu nenaznačoval, že by měli na Moravě vyjít hosté naprázdno. Klokani ani jakoby nemysleli na to, že jsou jen těsně nad pásmem sestupu. Hrálo se nahoru - dolu, akce střídala akci.

Na šanci Kaloudy z 11. minuty, jehož střela minula jen o pár centimetrů pravou tyč, odpověděl chvíli nato Hašek. Jenže brankáři byli pozorní, což se potvrdilo i později.

Brno mělo hodně blízko první brance v 22. minutě. Střeštíkův pokus vyrazil hostující gólman jen k Poláchovi, ovšem ten zamířil vysoko nad břevno. Hned z protiútoku propásl Moravec velkou šanci ke skórování. Defenziva domácích ho nechala postupovat samotného až před Lejsala, jenže ten mužstvo podržel.

Hra se poté začala trochu kouskovat, oba týmy se bály chyb, a proto bylo brankových příležitostí méně.

Až ve 40. minutě se mohlo změnit skóre a znovu u toho byl aktivní Hašek. Opět však jeho prudkou střelu zlikvidovala opora domácích, brankář Lejsal. Po zápase ho pochválil i brněnský kouč Petr Uličný.

Klíčové dvě minuty rozhodly o výsledku

Sotva, co se hráči vrátili z kabin, přišly dvě bleskové akce. Na pravé straně si dobře naběhl Besta, nacentroval přesně na Polácha a jeho přízemní střela skončila v síti. Brankář Sňozík zůstal jen stát na čáře.

Brno se ujalo vedení, jenže to nebylo vše. Podruhé rozjásal domácí publikum ve 48. minutě Kalouda, kterého neuhlídala obrana Bohemians.

Jedna z hvězd světového šampionátu dvacítek se prosadila po individuální akci. Mladý fotbalista se dostal až do vápna a po zaseknutí míče už neměl problém zakončit.

To byl šok především pro hostující tým. Po vyrovnané hře v prvním poločase najednou Pražané prohrávali a sotva mohli pomýšlet na zvrat.

Brno si totiž v dalších minutách náskok hlídalo. Nepouštělo "Klokany" téměř k ničemu, a ti se dlouho nemohli dostat do vápna soupeře. Až v 69. minutě se jim to povedlo, po přímém kopu Lejsal neudržel míč v rukavicích, ale na dorážku Slezáka už byl připraven.

Moravané se potom ocitli v dalších dvou vyložených příležitostech, ale třetí branku už do konce zápasu nevstřelili. Přesto mohli být s výsledkem i předvedeným výkonem spokojeni.