reklama
 
 

Bitva roku a Irsko našlo recept: Dívá se na Slováky

19. 10. 2009 20:30
Irsko se baráže s Francií (ne)bojí

Dublin - Chcete vědět, co má být recept Irska na listopadou baráž o mistrovství světa? Ostrovní tým, jenž obsadil v kvalifikační skupině druhé místo za Itálií, by rád v bitvě proti Francii vsadil na odvahu.

Nejen to. Fotbalisté si mají vzít příklad ze Slováků, kteří si prý svou odvahou zajistili přímou účast na šampionátu v Jižní Africe.

"Podívejte se na ně, před dvěma roky jsme je dvakrát málem porazili (pozn. jednou Irsko vyhrálo, jednou remizovalo) a teď skončili před Českou republikou i Polskem a za sebou nechali Slovinsko," píše list Independent.

Čtěte dále: Slováci můžou hodně dokázat. Budou se lepšit, říká kouč

Irský deník připomíná dramatický závěr třetí skupiny a tvrdí, že tak by to mělo vypadat i zápasů Irska - proti komukoliv.

"Sice dvakrát prohráli, ale na šampionát se dostali díky odvážnému představení v Polsku, kde vyhráli. To znamená, že porazili nejlepší soupeře na jejich půdě," připomíná Indepedent.

Naproti tomu Irsko zažilo podivnou kvalifikaci. Spolu s Německem, Španělskem, Nizozemskem a Itálii nenašlo v uplynulých třinácti měsících přemožitele. Problém byl v tom, že tým nedokázal vyhrát těžké zápasy.

Čtěte více: Baráž o MS: Slovinci jdou na Rusy, Džeko na Portugalce

Tým kouče Giovanniho Trapattoniho porazil dvakrát jen Kypr a Gruzii, s dalšími soupeři včetně Černé Hory šestkrát remizoval.

Přitom ještě v samém závěru to vypadalo, že Irsko má šanci na překvapivou přímou účast. Trapattoni vymyslel na své krajany dobrou taktiku, s níž hráči v zeleném trápili favorizované mistry světa. Jenže jeho svěřenci nedokázali udržet náskok.

"Není to o tom hrát dobře, předvést divákům pěkné představení. Ve světě fotbalu jde o výsledek. My se v tom potřebujeme zlepšit, potřebujeme vítězné typy hráčů," prohlásil kouč, jenž dostal Irsko alespoň do baráže.

Zda se mu podaří něco víc, to je otázkou.

Čtěte také: Češi vypadli z elity. Druhý koš, ale naděje na zázrak

Ve skupině ostrovní tým "schytal" obhájce titulu Italy, tentokráte bude v play off bojovat s vicemistry světa Francouzi. Přitom si všichni v Irsku (podobně jako všechny nenasazené týmy) přáli Řecko, které bylo ze silných výběrů asi nejslabší.

"Po zápasech s Itálií věřím, že můžeme hrát s úspěchem proti komukoliv," dodal Giovanni Trapattoni.

autoři: Martin Jůzek, maj | 19. 10. 2009 20:30

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama