28. 10. 2007 23:00
Rozhodly naše chyby, říkal po prohře trenér Kladna
Michal Bílek byl po zápase s Kladnem spokojený
Michal Bílek byl po zápase s Kladnem spokojený | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalisté Sparty sice v neděli Kladno porazili, ale jejich výkon nebyl příliš povedený. Věděl to i trenér Michal Bílek, podle něhož jeho svěřenci celý první poločas protrpěli.

Bylo to utkání dvou rozdílných polovin. Zatímco v úvodu se středočeský tým snadno dostával do přečíslení, v závěru už sparťané na hřišti dominovali a mohli vyhrát i vyšším rozdílem.

"První půli jsme protrpěli. Soupeř se pak trochu otevřel a nám se začalo hrát lépe. Chodili jsme do kolmých přihrávek, byly tam další hezké akce. Se závěrem a samozřejmě i výsledkem jsem spokojený," zhodnotil zápas kouč letenského klubu.

Jeho protějšek Jaroslav Šilhavý podle očekávání neskrýval zklamání. "První poločas byl z naší strany povedený, i když jsme prohrávali. Neseme následky za individuální chyby," uvedl na tiskové konferenci trenér, který ještě donedávna ve Spartě působil.

Chyboval brankář Pavlík, nebo Došek fauloval? O tomto momentu se hodně diskutovalo, po této akci totiž padl druhý a rozhodující gól domácích. Samotný střelec tvrdil, že to byl normální souboj a gólmana neviděl.

Kladenský kouč si jen povzdechl a pragmaticky k tomu dodal: "Jestli to byl faul? Rozhodčí ho nezapískal..." Ale gól to byl opravdu klíčový, nejen proto, že přišel do šatny. "Kdybychom nastupovali do druhé půle za 1:1, tak jsme tu mohli něco uhrát," potvrdil Šilhavý.

Se skandováním proti sobě nic nenadělám

Kladno vyrukovalo na loňského mistra s ofenzivou, která domácí zaskočíla. Přitom tomu tak nemělo být. Sparta se "pojistila" ještě před utkáním a nedovolila nastoupit hráčům na hostování Jeslínkovi a Kúdelovi.

Sparťanský trenér však odmítal, že by šlo o nějakou taktiku. "To je normální věc, že hráči hostování nebudou hrát proti svému klubu," prohlásil šéf lavičky. Nedodal ale, proč tedy mohl nastoupit Vršajevič, další sparťan v řadách středočeského klubu.

Fanoušci na Letnou nedorazili zrovna v hojném počtu. Necelé čtyři tisícovky o sobě daly vědět spíše v negativním slova smyslu. Skandování "Bílek ven" a "Došek ven" ovšem přineslo v neděli pozitivní efekt, sparťané se zvedli.

Pokřik "Bílek ven" byl letos slyšet už poněkolikáté. "Věřím, že až přijdou lepší výsledky, tak tohle odpadne. S tím se nedá nic dělat, teď je to realita," reagoval kouč domácích.