Bez Čecha to nešlo. Chelsea i Liverpool v poháru končí

12. 11. 2008 23:53
Chelsea - Burnley 1:2, Tottenham - Liverpool 4:2
Chelsea překvapivě vypadla doma s druholigovým Burnley.
Chelsea překvapivě vypadla doma s druholigovým Burnley. | Foto: Sport

Londýn - Pohromou favoritů skončily středeční zápasy čtvrtého kola anglického Ligového poháru. Ze hry venku je po porážce na penalty s druholigovým Burnley lídr Premier League z Chelsea, za vyučenou dostal na Tottenhamu také druhý Liverpool.

U vyřazení z Carling Cupu chyběl brankář Petr Čech, který stejně jako několik dalších opor "Blues" dostal volno a neobjevil se ani na lavičce. Chytal jeho náhradník Cudicini.

Chelsea sice vedla po brance Drogby od 27. minuty 1:0, ale ve druhém poločase vyrovnal hostující Akinbiyi a zápas dospěl až do prodloužení.

V něm už další gól nepadl, i když Burnley dohrávalo závěrečné minuty bez vyloučeného Caldwella. Na řadu tak přišel penaltový rozstřel, v němž projevili lepší nervovou odolnost hosté.

Ze hry venku jsou také fotbalisté Liverpoolu, kteří na hřišti Tottenhamu rovněž největší hvězdy týmu šetřili. I domácí ale nenastoupili v nejsilnější sestavě, na "Reds" to však, stejně jako v lize před jedenácti dny, stačilo.

Výhru Tottenhamu kalí zranění brankáře

Dařilo se hlavně útočníkům. Fraizer Campbell i Roman Pavljučenko si oba připsali po dvou gólech, když u většiny z nich hrubě chybovala liverpoolská obrana i rezervní brankář Cavalieri.

Také pod oběma zásahy hostů se podepsal gólman Tottenhamu Gomes. Brazilská jednička vůbec neprožila vydařený večer. Kromě dvou chyb u inkasovaných branek musel být po nepříjemném střetu s hostujícím Degenem odnesen na nosítkách.

Fanoušci obou táborů dlouhé minuty jen strmě sledovali, jak po tvrdém kontaktu leží na hrací ploše a sbíhají se k němu lékaři a realizační tým. Mnohým z nich se jistě vybavil i nepříjemný střet Petra Čecha s irským fotbalistou Huntem před dvěma lety.

Zápas musel místo něj dochytat sedmatřicetiletý španělský veterán Sanchéz César.

Chelsea - Burnley 1:2 na penalty
Tottenham - Liverpool 4:2
Sunderland - Blackburn 1:2