Baroš gólem rozhodl o remíze Aston Villy

ČTK, SportPlus
11. 12. 2006 23:11
Londýn - Český útočník Milan Baroš svým gólem rozhodl v 17. kole anglické ligy o remíze Aston Villy v Sheffieldu, Chelsea remizovala s Arsenalem 1:1.

Reprezentační útočník Milan Baroš se po osmi měsících dočkal gólu v Premier League. Jeho trefa v pondělní dohrávce mezi domácím Sheffieldem a Aston Villou znamenala pro hosty zisk bodu za remízu 2:2.

Baroš se objevil v základní sestavě a byl jedním z klíčových mužů Aston Villy. Už ve druhé minutě u něj začala akce, na jejímž konci byl vedoucí gól Bulhara Petrova.

Sheffiled po přestávce v průběhu čtrnácti minut dokázal skóre otočit, ale vzápětí přišla velká Barošova chvíle: sotva minutu po vedoucím gólu domácích se dostal osm metrů od branky k propadlému míči a dělovkou málem protrhl síť. Baroš se naposledy trefil 16. dubna proti Birminghamu, tehdy však dokonce dvakrát.

V londýnském derby remizovala Chelsea s Arsenalem 1:1. Do vedení dostal hosty v 78. minutě záložník Matthieu Flamini. O šest minut později vyrovnal krásnou střelou Michael Essien. Ten samý hráč v nastaveném čase nastřelil břevno, do tyče se trefil jeho spoluhráč Frank Lampard.

Dlouho očekávaný souboj se odehrál bez špičkových českých fotbalistů, protože v dresu domácí Chelsea nemohl nastoupit dlouhodobě zraněný brankář Petr Čech a na druhé straně opět chyběl kapitán české reprezentace Tomáš Rosický, který má problémy se stehenním svalem pravé nohy.

Domácí začali zostra a již na začátku utkání měli několik příležitostí ke vstřelení branky. Největší šanci prvního poločasu měl Lampard, který však trefil pouze tyč a ani z následné dorážky nedokázal prostřelit Lehmanna.

Druhý poločas byl z obou stran nervózní a v 67. minutě neměli po vzájemné potyčce daleko k vyloučení Drogba s Lehmannem, ale od hlavního rozhodčího viděli pouze žlutou kartu.

Domácí tým měl sice nadále jasně navrch, ale v 78. minutě přišla pro Chelsea studená sprcha: Hleb zatáhl míč u postranní čáry a přihrál do šestnáctky volnému Flaminimu, po jehož střele si domácí trojka Hilário nešťastně srazila míč do brány.

Po obdrženém gólu se domácí ještě více vrhli do útoku a v 84. minutě se konečně dočkali. Ve středu pole napřáhl z dobrých třiceti metrů Essien a trefil přesně pravý roh Lehmannovy branky.

Tentýž hráč mohl celé utkání dokonce otočit, v druhé minutě nastavení však trefil pouze břevno. O minutu později měli domácí ještě jednu šanci, ale záložník Frank Lampard z jasné pozice nastřelil pouze tyč. Chelsea tak na vedoucí Manchester United ztrácí osm bodů.

Úspěšnějším týmem sobotního manchesterského derby v anglické fotbalové lize byl podle očekávání celek United, který svého městského rivala City zdolal 3:1. O branky vedoucího mužstva tabulky se postaraly ofenzivní hvězdy Rooney, Saha a Ronaldo, za hosty snížil Trábilsí.

Domácí United se prosazoval hlavně díky přihrávkám za obranu. Skóre otevřel již v šesté minutě Rooney, kterého do šance vyslal Ronaldo. Těsně před poločasem sköroval další útočník Saha, když přetlačil brankáře Weavera, který musel kvůli zranění střídat.

Po změně stran hosté vykřesali naději, když se na hranici pokutového území uvolnil Tunisan Trábilsí a vstřelil svou první branku v anglické lize. Mužstvo City si pak vytvořilo tlak, ovšem do rozhozené obrany podnikl rychlý kontr Rooney a vrátil gólovou přihrávku Ronaldovi, který se ve vyložené šanci nemýlil. Mýlil se však asistent rozhodčího, jelikož Ronaldo byl podle televizních záběrů v ofsajdu.

Český brankář Jan Laštůvka sice chytil penaltu, ale i tak jeho Fulham prohrál v Liverpoolu 0:4. Po minulém nevydařeném utkání viditelně nervózní Laštůvka držel čisté konto do 54. minuty, kdy byla proti Fulhamu nařízena penalta za ruku v pokutovém území. Český brankář sice Gerrardovu střelu vyrazil, jenže liverpoolský kapitán se dostal k dorážce a otevřel skóre.

Za pět minut přišla pojistka, když netradiční střelec Carragher po prodlouženém rohu zblízka doklepl míč do prázdné branky. Luis García pak hlavou nedal Laštůvkovi šanci a přidal třetí zásah. Podobně se vedlo střídajícímu Gonzálesovi, který v nastaveném čase věděl, jak naložit s přímým kopem, a završil výsledek na čtyřbrankový rozdíl.

Na pátou pozici v tabulce se posunul Bolton po vítězství 4:0 nad West Hamem, který se střelecky neprosadil na hřišti soupeře od 26. srpna, v součtu již 707 minut. O dvě branky Boltonu se postaral záložník Davies, jenž se dvakrát prosadil z bezprostřední blízkosti.

Nejprve mu adresoval zpětnou přihrávku od brankové čáry Diouf a Davies z malého vápna tvrdě zakončil. V druhé půli pak před brankou špičkou kopačky tečoval Campovu hlavičku.

Útočná dvojice Diouf - Anelka pak zápas definitivně rozhodla. Diouf nejprve prošel přes celou obranu a obstřelil brankáře, Anelka o minutu později uzavřel na konečných 4:0. Hráči Boltonu tak vysokou výhrou dali dárek svému spoluhráči Speedovi, který oslavil 500. start v anglické lize.

Tottenham uštědřil Charltonu debakl 5:1. Dvakrát se prosadil bulharský kanonýr Berbatov, po jednom zásahu přidali Tainio, Malbranque a Defoe. Také o jediný zásah soupeře se postarali domácí, vlastní branku si vstřelil obránce Dawson. Tottenham si výhrou vysloužil posun na osmou příčku v tabulce, Charlton zůstal předposlední.

Portsmouth porazil Everton 2:0 a je třetí. Devátou brankou v sezoně k tomu přispěl útočník Kanu, který se tak dostal do čela tabulky střelců.

Výsledky - 17. kolo:
Manchester United - Manchester City 3:1 (6. Rooney, 45. Saha, 84. Ronaldo - 72. Trábilsí), Blackburn - Newcastle 1:3 (47. Pedersen - 31. a 90+3. Martins, 35. Taylor), Liverpool - Fulham 4:0 (54. Gerrard, 59. Carragher, 66. Luis García, 90+3. Gonzáles), Middlesbrough - Wigan 1:1 (67. Aiyegbeni - 24. Camara z pen.), Portsmouth - Everton 2:0 (14. Taylor, 26. Kanu), Tottenham - Charlton 5:1 (31. a 66. Berbatov, 33. Tainio, 55. Malbanque, 63. Defoe - 43. vlastní Dawson), Watford - Reading 0:0, Bolton - West Ham United 4:0 (17. a 51. Davies, 76. Diouf, 77. Anelka), Chelsea - Arsenal 1:1 (84. Essien - 78. Flamini), Sheffield United - Aston Villa 2:2 (50. Quinn, 64. Webber - 2. Petrov, 65. Baroš).