Barcelona vyhrála v Seville a míří k titulu v La lize

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
8. 5. 2010 23:05
Sevilla - Barcelona 2:3, Real - Bilbao 5:1

Sevilla - Fotbalová Barcelona je kolo před koncem španělské nejvyšší soutěže zase o krok blíže k titulu, když dokázala vyhrát na hřišti Sevilly 3:2, a stále si tak drží jednobodový odstup na druhý Real Madrid.

Katalánci na hřišti aktuálně čtvrtého týmu tabulky vedli po hodině hry a brankách Messiho, Krkiče a Pedra již 3:0 a navíc hráli proti oslabenému soupeři, neboť se po druhé žluté kartě musel z trávníku poroučet Konko.

Jenže nakonec se svěřenci Pepa Guardioly museli strachovat o výsledek, neboť domácí v rozmezí dvou minut Kanoutém a Fabianem snížili na rozdíl jediného gólu.

Ronaldo pomohl hattrickem ke stáhnutí náskoku Barcelony

Obhájce ligového titulu však nakonec svůj hubený náskok oproti oslabenému soupeři ubránil, a tudíž před posledním zápasem s Valladolidem má velmi nadějnou pozici pro zisk titulu.

Na paty mu ovšem stále dýchá Real Madrid, který v sobotu rozstřílel Athletic Bilbao 5:1. "Bílému baletu" ovšem pozici hodně usnadnil Amorebieta, který už ve dvacáté minutě dostal červenou kartu za hraní rukou.

Následnou penaltu proměnil Cristiano Ronaldo, a i když Yeste ještě dokázal v závěru první půle srovnat, Madridští brankami Higuaína, Ramose, Benzemy a Marcela zápase proměnili v exhibici.

Španělská fotbalová liga - 37. kolo:

Espaňol Barcelona - Pamplona 2:1 (49. Forlín, 51. Osvaldo - 5. Vadócz), FC Sevilla - FC Barcelona 2:3 (69. Kanouté, 71. Luís Fabiano - 5. Messi, 28. Krkič, 62. Pedro), Getafe - Málaga 2:1 (26. Soldado, 56. Pedro León - 90. Fernando), Gijón - Atlético Madrid 1:1 (57. De las Cuevas - 71. Baldé), La Coruňa - Mallorca 1:0 (68. Riki), Real Madrid - Bilbao 5:1 (22. Ronaldo z pen., 73. Higuaín, 80. Ramos, 81. Benzema, 89. Marcelo - 41. Yeste), Tenerife - Almería 2:2 (14. Bertran, 90. Niňo - 17. Piatti, 81. Crusat), Valladolid - Santander 2:1 (56. Baraja, 66. Nauzet z pen. - 28. Christian), Villarreal - Valencie 2:0 (11. Rossi, 19. Llorente), Xerez - Zaragoza 3:2 (22. Francis, 68. Michel, 74. Calvo - 66. Herrera, 76. Gabi).

1. FC Barcelona 37 30 6 1 94:24 96
2. Real Madrid 37 31 2 4 101:34 95
3. Valencie 37 20 8 9 58:40 68
4. FC Sevilla 37 18 6 13 62:47 60
5. Mallorca 37 17 8 12 57:44 59
6. Getafe 37 16 7 14 55:48 55
7. Villarreal 37 16 7 14 55:54 55
8. Bilbao 37 14 9 14 48:53 51