Barcelona drží neporazitelnost. Nezaváhal ani Real

Sport Sport, Red Spo
7. 2. 2010 23:00
Barcelona - Getafe 2:1, Real Madrid - Espanyol 3:0

Praha - Fotbalisté Barcelony drží po této sobotě ve španělské La Lize svou neporanitelnost, když zvítězili i v zápase jednadvacátého kola před vlastními diváky nad Getafe 2:1.

Tým Josepa Guardioly stále neokusil v domácí soutěži hořkost porážky a to i navzdory tomu, že se musel od pětadvacáté minuty obejít bez vyloučeného Piqueho. To už však vedl zásluhou Argentince Messiho 1:0.

Druhou trefu pak přidal po přestávce Xavi.

Sedmý celek španělské soutěže pak už jen v závěru snížil zásluhou proměněného pokutového kopu Soldada, který potrestal předchozí faul Mexičana Marqueze.

Náskok katalánského celku v čele tabulky však zůstává i nadále pětibodový, neboť v pozdějším zápase uspěl také největší vyzyvatel, a sice Real Madrid.

Bílý balet nepřipustil v utkání s Espanyolem výrazné zaváhání a vyhrál po brankách Ramose, Kaká a Higuaina 3:0.

Jaročíkova Zaragoza opustila sestupové pásmo

Fotbalisté Zaragozy porazili Sevillu 2:1 a opustili poprvé po dvou měsících sestupové příčky. Celé utkání odehrál na pozici stopera i bývalý český reprezentant Jiří Jarošík. Sevilla naopak klesla na páté místo za Mallorku, která zdolala Villarreal 1:0.

V Zaragoze se událo vše podstatné v poslední čtvrthodině první půle. Na gól Continiho bleskově reagovali hosté trefou Kanoutého, rozhodla vlastní branka Negreda ve 40. minutě.

Ve druhé půli musel emoce krotit kartami hlavní rozhodčí, jednu z nich viděl po faulu i Jarošík. Utkání nakonec nedohráli dva hostující a jeden domácí fotbalista.

Valencie - Valladolid 2:0