Barca ve finále MS klubů. Chce další trofej. Už šestou

16. 12. 2009 19:14
Semifinále MS klubů: Barcelona - Atlante 3:1
Fotbalisté FC Barcelona
Fotbalisté FC Barcelona | Foto: Sport

Abú Zabí - Ve druhém semifinále klubového MS si poradila Barcelona s mexickým celkem Atlante a zvítězila 3:1.

Ve finále se střetne s argrentinským Estudiantesem de La Plata. Pokus vyhraje, získá letos již šestou trofej.

Katalánský velkoklub už letos triumfoval v domácí španělské lize, poháru i Superpoháru, Lize mistrů i evropském Superpoháru.

Dobytí titulu mistrovství světa klubů by však nad ostatními výrazně čnilo, jelikož by jej Barcelona získala vůbec poprvé. "Pro nás všechny je to nejdůležitější titul, protože jsme ho ještě nikdy nezískali," potvrzuje záložník Andrés Iniesta.

Mistr zóny CONCACAF vstoupil do zápasu nebojácně a po chybě barcelonských zadních řad otevřel skóre už v 5. minutě Rojas.

Úvodní nečekanou převahu však Mexičané pomalu ztráceli a favorit ze Španělska dokázal ještě do poločasu srovnat. Po poločase dokonali předpokládaný obrat Messi a Pedro a zajistili Barceloně finále.

V něm Barcelona vyzve argentiské Estudiantes, které v úterý porazilo ve svém semifinále bohatém na karty korejský Pohang.