Barca v osmifinále Španělského poháru padla se Sevillou

6. 1. 2010 0:10
1. zápas osmifinále: Barcelona-Sevilla 1:2
Fotbalisté FC Sevilla
Fotbalisté FC Sevilla | Foto: Sport

Praha - Fotbalisté FC Sevilla v 1. zápase osmifinále Copy del Rey překvapivě dobyli Nou Camp, když vyhráli nad obhájcem titulu FC Barcelona 2:1.

Barca tak neuspěla ani ve druhém domácím zápase v řadě. V sobotu remizovala v ligovém zápase 1:1 s Villarrealem.

Oba týmy se musely obejít bez hráčů, kteří se připravují na následující mistrovství Afriky. Barceloně chyběli záložníci Seydou Keita a Yaya Toure, Seville útočník Frederic Kanoute.

Barceloně nepomohl ani start Lionela Messiho, který si prodloužil svůj vánoční pobyt v Argentině. Útočná spolupráce s Bojanem Krkičem a Pedrem Rodriguezem totiž příliš nefungovala.

Sevilla se dostala do vedení v 61. minutě, když se Diego Perotti prodral přes bývalého hráče Sevilly Daniela Alvese, odcentroval na Renata a Diego Capel po jeho sklepnutí otevřel skóre.

V 75. minutě sice vyrovnal střídající Zlatan Ibrahimovič, hned po rozehrání však vnikl do pokutového území agilní Capel. Tam byl sražen a nařízený pokutový kop proměnil Alvaro Negredo.

"Tento zápas jsme věnovali našim fanouškům a především Sergiovi," řekl po zápase Negredo, který připomněl zdravotní stav spoluhráče Sergia Sancheze, jehož fotbalová kariéra je ohrožena z důvodu problémů se srdcem.

Odvrátit vyřazení bude moci Barcelona příští týden na hřišti soupeře. Ze hry venku už je madridský Real, který byl v listopadu překvapivě vyřazen třetiligovým Alcorcónem.