Barcelona smetla šesti góly Vigo, Messi a Suárez čarovali při penaltě

Aktualizováno 14. 2. 2016 22:43
Fotbalisté Barcelony si zastříleli proti Celtě Vigo a po šestigólovém přídělu si udrželi vedení v čele španělské ligy. Uspěli i druhé Atlético Madrid, které zdolalo Getafe 1:0.
Luise Suárez a Lionel Messi dali Vigu dohromady čtyři góly.
Luise Suárez a Lionel Messi dali Vigu dohromady čtyři góly. | Foto: Reuters

Madrid - Barcelona porazila ve 24. kole španělské fotbalové ligy Celtu Vigo vysoko 6:1 a před druhým Atléticem Madrid drží v čele tabulky náskok tří bodů. Atlético zvítězilo na hřišti Getafe 1:0.

Vigo vyrovnala na 1:1, ale to bylo vše

Po prvním poločase to přitom na jednoznačné vítězství favorizovaných Katalánců nevypadalo. Barcelona sice vedla po 21. trefě Lionela Messiho z přímého kopu v kariéře, jenže v 39. minutě vyrovnal z penalty John Guidetti.

Po přestávce už ale Barcelona spustila ofenzivní smršť. Po dvou minutách trefil Neymar tyč, o chvíli později brankář Álvarez zlikvidoval Iniestovu šanci. V 59. minutě však Messi efektním lobem našel za obranou Luise Suáreze a uruguayský útočník vrátil svému týmu vedení.

V poslední čtvrthodině domácí nastříleli další čtyři góly. Nejprve Messi s Neymarem připravili pro Suáreze jednoduchou dorážku prakticky z brankové čáry. Čtvrtým gólem poté uzavřel nejlepší střelec španělské ligy hattrick. Po faulu na Messiho zahrával sám argentinský útočník penaltu, míč však místo střely jen přistrčil útočnému parťákovi do běhu a ten skóroval do prázdné brány.

Messi připravil třetí gól pro Suáreze z penalty:

Na pátý gól Suárez pro změnu nahrál, když vybídl ke skórování Rakitiče, a definitivní podobu výsledku dal Neymarův zásah. Barcelona tak prodloužila sérii bez porážky na 30 zápasů, což se jí povedlo poprvé v historii.

Body Atléticu zajistil Torres

Atlético do utkání v Getafe skvěle vstoupilo, už ve druhé minutě se prosadil Fernando Torres. Toho centrem na zadní tyči našel Ferreira-Carrasco a španělský útočník míč jen doklepl do prázdné brány. Torres se trefil ve druhém zápase po sobě, což se mu nepovedlo od října 2013, kdy ještě působil v Chelsea.

Torres mohl ještě ve dvou dalších šancích zvýšit. Sice je neproměnil, ale jeden gól nakonec jeho týmu k výhře stačil. Atlético potvrdilo nejlepší defenzivní bilanci v La Lize, dosud inkasovalo jen jedenáct branek a udrželo 15 čistých kont.

Skvělou domácí bilanci potvrdila Sevilla, který na svém stadionu vyhrála už jedenáctý zápas v řadě. Tentokrát to odneslo Las Palmas, které andaluský tým porazil 2:0 a udržel si páté místo tabulky.

Vyhrál také šestý Eibar, který zvítězil také 2:0 nad posledním Levante. Už 16. gól v sezoně zaznamenal Borja Bastón. Žádný španělský hráč z pěti nejprestižnějších soutěží nedal více branek.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:

San Sebastian - Granada 3:0 (21. a 60. Oyarzabal, 45. Jonathas), FC Sevilla - Las Palmas 2:0 (69. Banega, 75. Gameiro), Eibar - Levante 2:0 (37. Bastón, 59. vlastní Tono), Getafe - Atlético Madrid 0:1 (2. Torres), FC Barcelona - Vigo 6:1 (59., 75. a 82. L. Suárez, 28. Messi, 84. Rakitič, 90.+1 Neymar - 39. Guidetti z pen.)