Barcelona smetla šesti góly Vigo, Messi a Suárez čarovali při penaltě

Aktualizováno 14. 2. 2016 22:43
Fotbalisté Barcelony si zastříleli proti Celtě Vigo a po šestigólovém přídělu si udrželi vedení v čele španělské ligy. Uspěli i druhé Atlético Madrid, které zdolalo Getafe 1:0.
Luise Suárez a Lionel Messi dali Vigu dohromady čtyři góly.
Luise Suárez a Lionel Messi dali Vigu dohromady čtyři góly. | Foto: Reuters

Madrid - Barcelona porazila ve 24. kole španělské fotbalové ligy Celtu Vigo vysoko 6:1 a před druhým Atléticem Madrid drží v čele tabulky náskok tří bodů. Atlético zvítězilo na hřišti Getafe 1:0.

Vigo vyrovnala na 1:1, ale to bylo vše

Po prvním poločase to přitom na jednoznačné vítězství favorizovaných Katalánců nevypadalo. Barcelona sice vedla po 21. trefě Lionela Messiho z přímého kopu v kariéře, jenže v 39. minutě vyrovnal z penalty John Guidetti.

Po přestávce už ale Barcelona spustila ofenzivní smršť. Po dvou minutách trefil Neymar tyč, o chvíli později brankář Álvarez zlikvidoval Iniestovu šanci. V 59. minutě však Messi efektním lobem našel za obranou Luise Suáreze a uruguayský útočník vrátil svému týmu vedení.

V poslední čtvrthodině domácí nastříleli další čtyři góly. Nejprve Messi s Neymarem připravili pro Suáreze jednoduchou dorážku prakticky z brankové čáry. Čtvrtým gólem poté uzavřel nejlepší střelec španělské ligy hattrick. Po faulu na Messiho zahrával sám argentinský útočník penaltu, míč však místo střely jen přistrčil útočnému parťákovi do běhu a ten skóroval do prázdné brány.

Messi připravil třetí gól pro Suáreze z penalty:

Na pátý gól Suárez pro změnu nahrál, když vybídl ke skórování Rakitiče, a definitivní podobu výsledku dal Neymarův zásah. Barcelona tak prodloužila sérii bez porážky na 30 zápasů, což se jí povedlo poprvé v historii.

Body Atléticu zajistil Torres

Atlético do utkání v Getafe skvěle vstoupilo, už ve druhé minutě se prosadil Fernando Torres. Toho centrem na zadní tyči našel Ferreira-Carrasco a španělský útočník míč jen doklepl do prázdné brány. Torres se trefil ve druhém zápase po sobě, což se mu nepovedlo od října 2013, kdy ještě působil v Chelsea.

Torres mohl ještě ve dvou dalších šancích zvýšit. Sice je neproměnil, ale jeden gól nakonec jeho týmu k výhře stačil. Atlético potvrdilo nejlepší defenzivní bilanci v La Lize, dosud inkasovalo jen jedenáct branek a udrželo 15 čistých kont.

Skvělou domácí bilanci potvrdila Sevilla, který na svém stadionu vyhrála už jedenáctý zápas v řadě. Tentokrát to odneslo Las Palmas, které andaluský tým porazil 2:0 a udržel si páté místo tabulky.

Vyhrál také šestý Eibar, který zvítězil také 2:0 nad posledním Levante. Už 16. gól v sezoně zaznamenal Borja Bastón. Žádný španělský hráč z pěti nejprestižnějších soutěží nedal více branek.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:

San Sebastian - Granada 3:0 (21. a 60. Oyarzabal, 45. Jonathas), FC Sevilla - Las Palmas 2:0 (69. Banega, 75. Gameiro), Eibar - Levante 2:0 (37. Bastón, 59. vlastní Tono), Getafe - Atlético Madrid 0:1 (2. Torres), FC Barcelona - Vigo 6:1 (59., 75. a 82. L. Suárez, 28. Messi, 84. Rakitič, 90.+1 Neymar - 39. Guidetti z pen.)

Bílý dům mě připravil už o pět miliard dolarů, tvrdí Trump

Americký prezident Donald Trump službou vlasti v Bílém domě přišel až o pět miliard dolarů (115 miliard korun). Řekl to novinářům s tím, že kdyby měl možnost se znovu rozhodnout, nezaváhal by ani chvilku a opět si vybral práci pro Spojené státy, napsala agentura Reuters.

Odhad Trumpova jmění se podle Forbesu či Bloombergu pohybuje okolo tří miliard dolarů (68 miliard korun), přesná částka ale známa není.

"Jestli tratím dvě miliardy dolarů, pět miliard dolarů, nebo méně, to je úplně jedno. Je mi to jedno," řekl Trump. "Dělám to pro tuto zemi, dělám to pro lidi," dodal.