24. 1. 2010 18:58
Stoke - Arsenal 3:1, Scunthorpe - ManCity 2:4
Ricardo Fuller dvěma brankami vyřadil Arsenal z FA Cupu.
Ricardo Fuller dvěma brankami vyřadil Arsenal z FA Cupu. | Foto: Reuters

Stoke - Už ve čtvrtém kole skončila pouť fotbalového Arsenalu Londýn letošním ročníkem nejstarší fotbalové soutěže na světě FA Cupu, když "Kanonýři" podlehli Stoke City 1:3.

Další fázi soutěže si naopak zahraje Manchester City, který si poradil s druholigovým Scunthorpe na jeho hřišti 4:2.

Po týmech Manchesteru United a Liverpoolu, jež prohrály již ve třetím kole, se tak poroučí další tým z "Velké čtyřky". Do osmifinále poháru z ní jako jediný postoupil pouze její loňský vítěz Chelsea.

Arsenal do utkání nastoupil v hodně kombinované sestavě, neboť do základní jedenáctky se dostali pouze dva hráči (Fabregas a Denilson), kteří v základu startovali i v posledním ligovém utkání s Boltonem.

Na hřišti tak měli diváci možnost vidět několik dosud spíše neznámých tváří a také navrátilce Sola Campbella. Ovšem než se nováčci rozkoukali, Arsenal již prohrával 0:1.

Po pouhých 68 sekundách hry totiž zahrál dlouhý aut do Fabinskiho šestnáctky Delap a Fuller bezpečně hlavičkou zakončil do víka branky Arsenalu.

Londýnští se k žádnému většímu tlaku nedostali, ale vyrovnání se dočkali ještě v první půli, kdy přímý kop rozehrál nakrátko Fabregas na Denilsona a ten tečovanou přízemní střelou srovnal skóre.

Vyrovnaná hra pokračovala i nadále, a tudíž se trenér hostů Wenger rozhodl dvacet minut před koncem zápasu hned trojím střídáním oživit útok Arsenalu, když na hřiště poslal Aršavina, Eduarda a Ramseyho.

Sázka na útočnou kartu ale tentokrát nevyšla. Z rychlého brejku se totiž nejprve znovu hlavičkou podařilo přiklonit skóre na stranu City Fullerovi a do otevřené obrany Arsenalu v zápětí pronikl i Whitehead, který zkázu "Gunners" dokonal.

Arsenal tedy v FA Cupu, stejně jako v Carling Cupu, definitivně pro letošek dohrál.

Dál jde naopak Manchester City, který si poradil na hřišti druholigového Scunthorpe s domácími United po výsledku 4:2.

Také "Citizens" nastoupili v hodně obměněné sestavě oproti poslednímu utkání (semifinále Carling Cupu s Manchesterem United), ale se svým soupeřem si nakonec poradili, i když obrana Manchesteru nebyla právě nejjistější.

O branky se postarali nejprve nádhernou ranou Martin Petrov, po němž na 1:1 vyrovnával pravděpodobně z ofsajdu tvrdou střelou Hayes.

City ovšem ještě před přestávkou vyrovnalo, když pěkný lob Irelanda přetavil v branku Ounoha. Třetí a vítězný gól vsítil ránou ze třiceti metrů v 57. minutě Sylvinho.

A i když Boyata v 69. minutě snížil, další překvapení na úkor favorita se nekonalo, neboť šance Scunthorpe na zvrat v 84. minutě definitivně pohřbil Robinho.