Na špici Premier League je těsno. Arsenal stáhl náskok vedoucího Liverpoolu

30. 1. 2024 23:30
Fotbalisté Arsenalu zvítězili ve 22. kole anglické ligy v Nottinghamu 2:0 a na druhém místě neúplné tabulky vystřídali Manchester City, který odehrál o dva zápasy méně. "Kanonýři" na vedoucí Liverpool ztrácejí dva body, ale lídři mají jedno utkání k dobru.
Bukayo Saka.
Bukayo Saka. | Foto: Reuters

Čtvrtá Aston Villa podlehla Newcastlu 1:3 a utrpěla první domácí porážku v této sezoně Premier League.

Hráči Arsenalu se prosadili až ve druhém poločase. V 65. minutě otevřel skóre Gabriel Jesus a brazilský útočník o chvíli později připravil druhý gól Bukayovi Sakovi. Za Nottingham v závěru snížil střídající Taiwo Awoniyi, ale londýnský favorit si těsný náskok pohlídal a venku v anglické lize vyhrál po třech duelech.

Dva góly Newcastlu vstřelil v úvodním dějství Fabian Schär, v 52. minutě nechtěně zvýšil Alex Moreno vlastní brankou. Aston Villa se vzmohla pouze na snížení Ollieho Watkinse. Birminghamské mužstvo doma nebodovalo po 17 zápasech poprvé od loňského února. "Straky" bodovaly po sérii čtyř porážek a patří jim sedmá příčka.

Brighton utrpěl nečekaný debakl 0:4 na stadionu nováčka Lutonu. Hattrickem se blýskl Elijah Adebayo, jenž vstřelil první branku už po 20 sekundách hry. Ve třetí minutě přidal druhý gól Chiedozie Ogbene. Luton opustil sestupové pásmo, kam se vrátil Everton po remíze 0:0 na hřišti Fulhamu.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:

Nottingham - Arsenal 1:2 (89. Awoniyi - 65. Gabriel Jesus, 72. Saka), Fulham - Everton 0:0, Luton - Brighton 4:0 (1., 42. a 56. Adebayo, 3. Ogbene), Crystal Palace - Sheffield United 3:2 (17. a 27. Eze, 67. Olise - 1. Brereton, 20. McAtee), Aston Villa - Newcastle 1:3 (71. Watkins - 32. a 36. Schär, 52. vlastní Moreno).

1. Liverpool 21 14 6 1 47:18 48
2. Arsenal 22 14 4 4 44:21 46
3. Manchester City 20 13 4 3 48:23 43
4. Aston Villa 22 13 4 5 44:30 43
5. Tottenham 21 12 4 5 44:31 40
6. West Ham 21 10 5 6 35:32 35
7. Newcastle 22 10 2 10 44:33 32
8. Brighton 22 8 8 6 38:37 32