Arsenal postoupil v FA Cupu, Liverpool nezdolal Luton

roj
6. 1. 2008 22:06
Arsenal nastoupil bez Rosického
Obránce Newcastlu David Rozehnal v souboji s Richardem Cresswellem ze Stoke City ve třetím kole FA Cupu. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu i bez Tomáše Rosického a řady dalších hráčů základní sestavy porazili v neděli ve třetím kole FA Cupu 2:0 Burnley. Liverpool nezvítězil na půdě Lutonu.

Lídři Premier League, fotbalisté Arsenalu, vyhráli po gólech ve formě hrajícího útočníka Eduarda a Nicklase Bendtnera. Burnley dohrávalo utkání o deseti.

Prvoligové Derby County a Fulham si zahrávali s porážkou na domácím hřišti se soupeřem z nižších soutěží, ale oba se dokázali prohře vyhnout a remizovali se Sheffieldem Wednesday, respektive Bristolem Rovers shodně 2:2.

Loňský finalista Ligy mistrů, Liverpool,  překvapivě remizoval na půdě Lutonu 1:1. Domácí byli lepším týmem v první půli, ale nedokázali se gólově prosadit.

Ve druhém poločasu se ujal za dozoru reprezentačního trenéra Anglie Fabia Capella vedení Liverpool, když v zakončení nezaváhal Peter Couch. Luton však bojoval dál a vyplatilo se. Liverpoolský John Arne Riise si totiž srazil do vlastní sítě křížný pas Drewa Talbota.

Newcastle, s Davidem Rozehnalem netypicky na pravé straně obrany, uhrál se Stoke City remízu 0:0.