17. 1. 2010 18:55
Bolton - Arsenal 0:2, Aston Villa - West Ham 0:0
Arsenal slaví osmou výhru v řadě
Arsenal slaví osmou výhru v řadě | Foto: Reuters

Londýn - Na čele anglické Premier League se po víkendových utkáních nic nemění: Chelsea vede s minimálním náskokem před Manchesterem United a Arsenalem, všechny tři týmy totiž v zápasech 22. kola nezaváhaly.

Klub ze Stamford Bridge doma rozstřílel Sunderland 7:2, obhájce titulu rovněž před vlastními diváky porazil Burnley 3:0 a Arsenal dokázal uspět na hřišti Boltonu 2:0.

Chelsea vstoupila do utkání zcela suverénně a jak napovídá skóre, neměla se soupeřem vůbec žádný problém. Skóre otevřel v osmé minutě Anelka, po další čtvrthodině už měl londýnský celek náskok tří branek zásluhou Maloudy a Ashleyho Colea.

Když se pak ještě zkušeně z voleje trefil Lampard, odcházeli svěřenci trenéra Ancelottiho do kabin v pohodě.

Čtěte dále: Liverpool na dně. Špatné časy, říká Benitez omluvně

Do listiny střelců se krátce po pauze zapsal další hráč, tentokráte hlavičkoval do sítě Ballack. Náladu domácím (a hlavně Petru Čechovi) trochu pokazil Zenden, jenž zblízka využil zaváhání obrany a snížil na 1:5.

Ofenzivu Chelsea to však nezastavilo a prosadili se podruhé Anelka s Lampardem. Sunderland dokázal odpovědět jen jednou, když v nastaveném čase překonal českého gólmana Bent.

Tottenham nepřekonal brankáře Hullu

Manchester United se nějakou dobu trápil proti nováčkovi z Burnley, na jehož půdě na začátku sezony překvapivě prohrál.

Úřadujícího mistra zachránil až zlepšený výkon ve druhém poločase, kdy konečně domácí vyzráli na dobře fungující obranu. Po brankách Berbatova a Rooneyho, které dělilo pět minut, se ještě prosadil v nastavení Diouf a Manchester vyhrál 3:0.

Hůře dopadl Tottenham, jenž na White Hart Lane nedokázal porazit trápící se Hull.

Největší podíl na bezbrankové remíze měl bezpochyby hostující gólman Boaz Myhill. Velšský brankář pochytal všechny velké šance "Kohoutů", kterých bylo dohromady asi sedm, včetně stoprocentní šance Keana a hlavičky střídajícího Crouche.

I když domácí odcházeli z hřiště nespokojeni, nemuseli. Přežili jedinou, leč velkou možnost hostů, kdy v zakončení neuspěl Barnby. I díky tomu Tottenham vyrovnal pětizápasovou rekordní sérii bez obdržené branky.

Navíc se posunul na čtvrté místo, protože ve večerním utkání zaváhal Manchester City. Hráči kolem Robinha a spol. poprvé pod novým koučem Mancinim nebodovali, na půdě Evertonu prohráli 0:2.

Ten méně známý celek z Liverpoolu zvítězil díky brankám Pienaara a Sahy ze závěru první půle.

Liverpool neudržel těsné vítězství

Zato fotbalisté Liverpoolu pokračují v nevýrazných výkonech. Svěřenci trenéra Beniteze totiž jen remizovali se Stoke City 1:1 a nadále jim patří až sedmá příčka v tabulce.

Hostující tým sice poslal do vedení Kyrgiakos, jenže trápící se velkoklub vedení neudržel. Domácím zajistil vyrovnání a zasloužený bod Huth, který překonal brankáře Reinu v samém závěru utkání.

Liverpoolu se tak nepovedlo navázat na předchozí dvě ligové výhry, které se datovaly ještě do konce minulého roku.

Potvrdilo se, že překvapivé vyřazení z FA Cupu zanechalo na hráčích pořádnou stopu. Benitez navíc nemohl do zápasu poslat zraněné opory Gerrarda a Torrese, načež do utkání zasáhla i nová posila Maxi Rodriguez, který přišel z Atlétika Madrid.

Do statistik se premiérovým způsobem zapsal i Kyrgiakos, který dal po standardní situaci svůj první gól v Premier League. Na tři body ovšem jeho trefa nestačila.

V neděli zaváhal i další tým z širší špičky Premier League, když Aston Villa nedokázala na domácím hřišti porazit West Ham a pouze s ním remizovala 0:0.

Villa kvůli bezgólové remíze přišla o možnost bodově se dotáhnout na Manchester City a Tottenham a v tabulce zůstává šestá. "Kladiváři" naopak opouštějí sestupové vody, neboť se díky skóre posunuli již na šestnáctou příčku.

Arsenal poosmé bodoval

V nedělním utkání si naopak tříbodový zisk připsal Arsenal, jenž dokázal vyhrát na hřišti Boltonu Wanderers 2:0 a již po osmé v řadě neprohrál.

O góly hostů se postarali Cesc Fabregas, který se vrátil do sestavy „Kanonýrů" po třízápasové přestávce způsobené zraněním podkolenní šlachy, a střídající Fran Merida.

Za Arsenal přes sedmdesát minut odehrál také český záložník Tomáš Rosický, ale tentokrát se, na rozdíl od utkání s Evertonem, gólově neprosadil

Po úvodním gólu Fabregase měli "Kanonýři" v prvním poločase převahu, ale na počátku druhé půle zápasu byl zas velice aktivní Bolton. Žádný z pokusů Wanderers se ovšem za záda Almunii nedostal.

Definitivní podobu výsledku tak dal v 78. minutě střídající Fran Merida, jenž přesně mířenou střelou k levé tyči nedal domácímu brankářovi Jääskeläinenovi šanci.

Stoke - Liverpool 1:1