Fotbalisté Arsenalu si opět budou muset na zisk jakékoliv trofeje minimálně o další půl roku počkat.
Zmar Arsenalu v podobenství záložníka Jacka Wilshereho
Zmar Arsenalu v podobenství záložníka Jacka Wilshereho | Foto: Reuters

Bradford - Fotbalisté Arsenalu si opět budou muset na zisk jakékoliv trofeje minimálně další půlrok počkat.

Ve čtvrtfinále Capital One Cup, tedy anglického Ligového poháru, vypadli v penaltovém rozstřelu na půdě čtvrtoligového Bradfordu, jelikož i po prodloužení byl stav vyrovnaný 1:1.

"Měli jsme strašně moc šancí, ale jejich brankář prožil skvělý zápas. Prohráli jsme s týmem, který hodně dobře bránil. Svému mužstvu nemůžu nic vytknout, hráči do toho dali během 120 minut naprosto všechno. Nezbývá než ocenit Bradford, i to je součástí naší práce," řekl po zápase kouč poraženým Arséne Wenger.

Bradford byl i přesto blízko senzaci už v základní hrací době, když vedl od 15. minuty zásluhou gólu Thompsona a vedení držel až do 88. minuty. V ní však vyrovnal obránce Arsenalu Thomas Vermaelen, který tak poslal zápas do prodloužení.

Ačkoliv v něm měl Arsenal, v jehož dresu hrál od 69. minuty Tomáš Rosický, drtivý tlak, gól vstřelit nedokázal, a tak musel o postupujícím rozhodnout rozstřel.

Arsenal v rozstřelu třikrát selhal

Smolařem se stal právě belgický stoper, který závěrečný pokus svého týmu neproměnil, stejně jako před ním Cazorla a Šammach, a Bradford tak vyhrál 3:2. Bradford tak potvrdil roli penaltových specialistů, v pohárech tuto činnost zvládil lépe než soupeř již podeváté v řadě.

"Bylo to úžasné představení, stadion byl plný, byla tu nádherná atmosféra. Arsenal má hráče světové úrovně, ale my jsme to zvládli parádně. Naši fanoušci si to zasloužili, v posledních deseti letech moc důvodů k radosti neměli. Nyní mohou být na svůj tým hrdí," uvedl trenér vítězů Phil Parkinson.

Čekání na trofej se opět nejspíše prodlouží

"Gunners" tak naposledy vyhráli jakoukoliv ceněnou trofej v roce 2005, když triumfoval v Anglickém poháru. Od té doby na triumf v něm, Ligovém poháru, Premier League či evropských pohárech čeká. Tentokrát jim zatarasil cestu celek, který je v anglických soutěžích o 65 míst pod londýnským klubem.

Do semifinále soutěže postoupila také Aston Villa, která vyhrála v souboji týmů z Premier League na hřišti Norwiche 4:1. O postup do semifinále ještě budou bojovat Swansea s Middlesborough a Leeds s Chelsea.

Bradford (IV) - Arsenal 1:1 (1:0, 1:1), na pen. 3:2
Branky: 15. Thompson - 88. Vermaelen

Norwich - Aston Villa 1:4 (1:1)
Branky: 19. Morison - 21. Holman, 78. a 85. Weimann, 90. Benteke