Je mi z toho všeho smutno. Majitel Viktorie Žižkov nabídl Praze 3, že jí klub odprodá

ČTK ČTK
18. 5. 2021 11:27
Majitel Viktorie Žižkov Martin Louda nabídl Městské části Prahy 3, že jí klub prodá za 25 milionů korun. Oznámil to na klubovém webu. Podnikatel s žižkovskou radnicí neúspěšně jedná o odkoupení stadionu v Seifertově ulici, který nesplňuje podmínky udělení profesionální licence pro příští sezonu druhé ligy.
Martin Louda plánoval žižkovský stadion rekonstruovat, ale zastupitelstvo nakonec bylo proti prodeji arény. Majitel teď nabízí klub městské části za 25 milionů.
Martin Louda plánoval žižkovský stadion rekonstruovat, ale zastupitelstvo nakonec bylo proti prodeji arény. Majitel teď nabízí klub městské části za 25 milionů. | Foto: Facebook Viktorie Žižkov

Žižkovští v tomto ročníku hrají domácí zápasy v azylu na Proseku, ale od příští sezony se chtěli vrátit na svůj tradiční stadion. Jeho vlastník Praha 3 se ale s Loudou nedomluvil na prodeji ani jiných formách spolupráce. Jednání o odkupu se zasekla, protože vedení městské části požadovalo po majiteli Viktorie záruky, že stadion a pozemky pod ním nevyužije například k developerské výstavbě.

Na posledním jednání zastupitelů Prahy 3 na konci dubna se nepodařilo prosadit dohodu o dalším postupu. Proti se postavila opozice v Praze 3 i část koalice. Podle Loudy následně radnice předložila upravenou verzi, která "nereflektuje požadavky klubu a prakticky znemožňuje získání licence pro příští sezonu".

"Za žádnou cenu nechci, aby Viktorka skončila, a proto nabízím jasné řešení. Licenci získat a klub zachránit může pouze ten, kdo má vše ve svých rukou. Nechci to nechat zajít do bodu, kdy Viktorka ztratí licenci a já se budu s městskou částí soudit o způsobené škody," řekl Louda pro klubový web.

"Proto jsem nabídl radnici klub za cenu 25 milionů, což je zlomek z částky, kterou jsem jako majitel klubu do jeho ozdravení za poslední dva roky investoval. Klub je stabilizovaný, funguje a chybí mu jen stadion. Ten Praha 3 má a může licenci sama zajistit," doplnil podnikatel.

Z fotbalu plánuje zcela odejít. "Upřímně je mi z toho všeho smutno, protože jsem za poslední dva roky ztratil víru v konstruktivní spolupráci s Prahou 3, své aktivity ve fotbale i díky zkušenosti s nimi ukončím a klub prodávám," konstatoval Louda.

Viktoria čeká do 26. května na rozhodnutí licenční komise, která by ale pražskému klubu za současného stavu licenci neudělila. "Se ztrátou licence se pojí škody v řádu 200 milionů. Automatický sestup do třetí ligy a ztráta všech sponzorů. Všichni hráči se stanou amatéry, nemají profesionální smlouvu a de facto ztrácí hodnotu. Navíc to není jen o A-týmu. Staráme se o 400 mládežníků, u kterých automaticky přijdeme o podporu ze strany Národní sportovní agentury," prohlásil Louda.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Rusko stálo za smrtí Litviněnka v Británii, oznámil evropský soud

Rusko podle Evropského soudu pro lidská práva stálo za smrtí zběhlého ruského agenta Litviněnka v Británii v roce 2006. Byl otráven plutoniem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Růst minimální mzdy příští rok na 18 tisíc korun je mimo debatu, uvedla Schillerová k návrhu ČSSD

Návrh koaliční ČSSD na zvýšení minimální mzdy z nynějších 15 200 na 18 000 korun je mimo debatu. Na úterní snídani s podnikateli to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Podle ní by tako výrazný nárůst byl problémem především pro malé a střední podniky kvůli nárůstu zaručených mezd, které jsou na minimální mzdu navázány.

"Minimální mzda za naší vlády rostla. Ona sama o sobě není problém. Máme maximálně 150 000 lidí, kteří berou minimální mzdu. Pak ale máme osm stupňů zaručených mezd. Ty velké firmy si s tím poradí, ale pro ty malé a střední firmy to problém je. Růst o 18,4 procenta, jak navrhuje ČSSD, je mimo debatu," řekla ministryně. Otázkou podle ní je, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nerozhodne přenechat debatu o růstu minimální mzdy až nové vládě. Babiš už v pondělí uvedl, že by to bylo nejlepší.

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje, aby se nejnižší výdělek zvedl od ledna z nynějších 15 200 na 18 000 korun, tedy zhruba o 18 procent. V pondělí uvedla, že na 18 000 korunách trvá. Odbory to podporují. Zaměstnavatelé jsou proti. Navrhovali navýšení o 500 korun, tedy o inflaci. V pondělí na jednání tripartity částku posunuli na 550 korun. Poukazovali na to, že se zvláště malé a střední podniky dosud nevzpamatovaly z dopadů koronavirové epidemie. Schillerová zmínila už dřív možnost přidání o 1000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy