Z parku na Žižkově na Camp Nou. To je pouť oslavence Trpišovského do světa velkoklubů

Z parku na Žižkově na Camp Nou. To je pouť oslavence Trpišovského do světa velkoklubů
K trénování se poprvé dostal u mládeže v Xaverově ve 24 letech. Na území Horních Počernic působil i coby asistent u druholigového týmu. Následovala ještě odbočka u mládeže v Kolíně, než se konečně přesunul k mládeži Sparty a později Bohemians. V roce 2010 odešel na Žižkov, kde začala už známější éra jeho kariéry.
Známý je fakt, že než jej fotbal začal plnohodnotně živit, pracoval Trpišovský v gastronomii. Dělal číšníka, barmana a také provozního restaurace. Trenérskou licenci mu zaplatil otec.
Už tehdy byl považován za zajímavého trenéra, nicméně do první ligy ještě vedla dlouhá cesta. Na Žižkově vedl B-tým a dělal asistenta u druholigového týmu pod Martinem Pulpitem. Tým vybojoval postup do první ligy, ale následně realizační tým skončil. Pod televizní věž se ovšem vrátil za necelé dva roky z Horních Měcholup, které dovedl do třetí ligy.
K úspěšnému angažmá na Žižkově se váže i slavná scéna z parku u stadionu. V klubu zmítaném finančními problémy dokázal Trpišovský dovést A-tým na čtvrté místo ve druhé lize, a to i přesto, že hráčům nechodily výplaty a trénovali v parku u stadionu nebo na nedalekém Vítkově.
Foto: ČTK
Sport mar Sport, mar
27. 2. 2021 17:15
Jeden ze strůjců úspěchů současné Slavie trenér Jindřich Trpišovský slaví 45. narozeniny. Předčasný dárek dostal od svých svěřenců už ve čtvrtek, kdy Slavia postoupila do osmifinále Evropské ligy přes anglický Leicester. Prohlédněte si galerii důležitých momentů Trpišovského kariéry.
 

Právě se děje

před 13 minutami

Evropská unie dala Google dva měsíce na zlepšení vyhledávání hotelů a letů

Evropská unie dala americké internetové společnosti Google dva měsíce na to, aby zlepšila vyhledávání hotelů a letů, a také aby vysvětlila, jak výsledky hledání řadí. Jinak jí hrozí sankce. Oznámila to Evropská komise (EK) a evropské úřady na ochranu spotřebitele. Praktiky nejpopulárnějšího vyhledávače na světě, který firma provozuje, dlouho vyšetřují antimonopolní úřady po celém světě. Některé z nich už mu vyměřily vysoké pokuty.

"Spotřebitelé v EU nemohou být při plánování dovolených uváděni v omyl. Musíme jim umožnit, aby se mohli rozhodovat na základě transparentních a nezaujatých informací," řekl podle agentury Reuters evropský komisař pro spravedlnost Didier Reynders.

Google v reakci uvedl, že vítá dialog a ubezpečil, že s Evropskou komisí a spotřebitelskými úřady úzce spolupracuje. Ty si vyhradily, že pokud jeho návrhy na zlepšení nebudou dostatečné, budou se věcí dále zabývat a mohou přijít i se sankcemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy