Z parku na Žižkově na Camp Nou. To je pouť oslavence Trpišovského do světa velkoklubů

Z parku na Žižkově na Camp Nou. To je pouť oslavence Trpišovského do světa velkoklubů
K trénování se poprvé dostal u mládeže v Xaverově ve 24 letech. Na území Horních Počernic působil i coby asistent u druholigového týmu. Následovala ještě odbočka u mládeže v Kolíně, než se konečně přesunul k mládeži Sparty a později Bohemians. V roce 2010 odešel na Žižkov, kde začala už známější éra jeho kariéry.
Známý je fakt, že než jej fotbal začal plnohodnotně živit, pracoval Trpišovský v gastronomii. Dělal číšníka, barmana a také provozního restaurace. Trenérskou licenci mu zaplatil otec.
Už tehdy byl považován za zajímavého trenéra, nicméně do první ligy ještě vedla dlouhá cesta. Na Žižkově vedl B-tým a dělal asistenta u druholigového týmu pod Martinem Pulpitem. Tým vybojoval postup do první ligy, ale následně realizační tým skončil. Pod televizní věž se ovšem vrátil za necelé dva roky z Horních Měcholup, které dovedl do třetí ligy.
K úspěšnému angažmá na Žižkově se váže i slavná scéna z parku u stadionu. V klubu zmítaném finančními problémy dokázal Trpišovský dovést A-tým na čtvrté místo ve druhé lize, a to i přesto, že hráčům nechodily výplaty a trénovali v parku u stadionu nebo na nedalekém Vítkově.
Foto: ČTK
Sport mar Sport, mar
27. 2. 2021 17:15
Jeden ze strůjců úspěchů současné Slavie trenér Jindřich Trpišovský slaví 45. narozeniny. Předčasný dárek dostal od svých svěřenců už ve čtvrtek, kdy Slavia postoupila do osmifinále Evropské ligy přes anglický Leicester. Prohlédněte si galerii důležitých momentů Trpišovského kariéry.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy