Z parku na Žižkově na Camp Nou. To je pouť oslavence Trpišovského do světa velkoklubů

Z parku na Žižkově na Camp Nou. To je pouť oslavence Trpišovského do světa velkoklubů
K trénování se poprvé dostal u mládeže v Xaverově ve 24 letech. Na území Horních Počernic působil i coby asistent u druholigového týmu. Následovala ještě odbočka u mládeže v Kolíně, než se konečně přesunul k mládeži Sparty a později Bohemians. V roce 2010 odešel na Žižkov, kde začala už známější éra jeho kariéry.
Známý je fakt, že než jej fotbal začal plnohodnotně živit, pracoval Trpišovský v gastronomii. Dělal číšníka, barmana a také provozního restaurace. Trenérskou licenci mu zaplatil otec.
Už tehdy byl považován za zajímavého trenéra, nicméně do první ligy ještě vedla dlouhá cesta. Na Žižkově vedl B-tým a dělal asistenta u druholigového týmu pod Martinem Pulpitem. Tým vybojoval postup do první ligy, ale následně realizační tým skončil. Pod televizní věž se ovšem vrátil za necelé dva roky z Horních Měcholup, které dovedl do třetí ligy.
K úspěšnému angažmá na Žižkově se váže i slavná scéna z parku u stadionu. V klubu zmítaném finančními problémy dokázal Trpišovský dovést A-tým na čtvrté místo ve druhé lize, a to i přesto, že hráčům nechodily výplaty a trénovali v parku u stadionu nebo na nedalekém Vítkově.
Foto: ČTK
Sport mar Sport, mar
27. 2. 2021 17:15
Jeden ze strůjců úspěchů současné Slavie trenér Jindřich Trpišovský slaví 45. narozeniny. Předčasný dárek dostal od svých svěřenců už ve čtvrtek, kdy Slavia postoupila do osmifinále Evropské ligy přes anglický Leicester. Prohlédněte si galerii důležitých momentů Trpišovského kariéry.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biden vyslal neoficiální americkou delegaci na Tchaj-wan, Čína reagovala varováním

Americký prezident Joe Biden vyslal na Tchaj-wan neoficiální delegaci na důkaz podpory ostrovu, jež pevninská Čína považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Tři bývalí vysoce postavení politici dorazí na Tchaj-wan ve středu. Čína už v reakci na návštěvu Spojené státy varovala, aby respektovaly princip jedné Číny a chovaly se podle něj k Tchaj-wanu, píše agentura Reuters.

Členy delegace jsou demokrat Chris Dodd, senátor za Connecticut v letech 1981 až 2011 a dva bývalí náměstci ministrů zahraničí James Steinberg z Obamovy éry a Richard Armitage z vlády republikánského prezidenta George W. Bushe, upřesňuje AP. Na Bidenovu žádost se setkají s nejvyššími představiteli Tchaj-wanu, píše CNN. Ve čtvrtek ráno se setkají s prezidentkou Cchaj Jing-wen, uvádí Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy