Je strašné, co jsme se předvedli. Plzeň otočila zápas s Příbramí, ale o výhru přišla

Aktualizováno 8. 5. 2021 20:40
Fotbalisté Plzně ve 31. kole první ligy doma nečekaně jen remizovali 3:3 s předposlední Příbramí. Viktoria po minulém debaklu 1:5 na hřišti mistrovské Slavie znovu ztratila body a nevyužila šanci minimálně do neděle poskočit na čtvrté místo tabulky. Středočeši venku neprohráli počtvrté za sebou a ztrácejí pět bodů na první nesestupovou příčku, kterou drží Teplice.
Fotbalisté Příbrami se radují z branky
Fotbalisté Příbrami se radují z branky | Foto: ČTK

Už v úvodních 23 minutách se prosadili hostující Tomáš Pilík a Martin Nový. Těsně před pauzou snížil Jean-David Beauguel a po změně stran srovnal plzeňský kapitán Jakub Brabec. V první minutě nastavení otočil skóre střídající Zdeněk Ondrášek, ale po pěti minutách zařídil Příbrami bod Filip Zorvan.

"Nezkušené mužstvo si může vybrat takovou chvíli, ale ne tak zkušení frajeři jako jsou u nás. Je to třeba uhrát úplně jiným stylem a způsobem," řekl plzeňský trenér Adrian Guľa na on-line tiskové konferenci.

"Je jen obrovská škoda, že když se nám podaří dát Plzni tři góly, nakonec to není za tři body. Ale my jsme pokorní a určitě si vážíme i tohoto jednoho bodu. Pevně věřím, že byl zasloužený po tom průběhu a našem výkonu," dodal příbramský kouč Jozef Valachovič.

Domácí ve 14. minutě nabídli soupeři nečekaný vedoucí gól. Lubega snadno nacentroval do šestnáctky a volný Pilík hlavou překonal navrátilce Hruška. Plzeňský brankář nahradil zraněného Staňka a v lize nastoupil poprvé od lednového utkání v Příbrami.

Viktoria následně přišla o zraněného beka Limberského a ve 23. minutě inkasovala už podruhé. Nový napřáhnul z velké dálky a umístěnou střelou k tyči překvapil Hrušku.

Plzeňští se z nečekaného vývoje dlouho vzpamatovávali. První velkou šanci si vytvořili až pět minut před přestávkou, ale Havla zblízka vychytal Šiman. Až v páté minutě nastavení prvního poločasu po rohu propadl míč k Beauguelovi a ten po zaváhání příbramské obrany snížil. Francouzský útočník si připsal 12. ligový gól v sezoně a ztrácí jednu branku na čelo tabulky kanonýrů.

Do druhého poločasu naskočil druhý domácí útočník Ondrášek, který si během pěti minut vytvořil tři velké příležitosti. Dvakrát však hlavičkoval nepřesně a jednou trefil Šimana. "Měl jsem tři velké šance. Nepadlo to tam, ale jako všichni jsem věřil až do konce," uvedl Ondrášek.

Další komplikace pro Plzeň přišla v 55. minutě, kdy ze zdravotních důvodů musel odstoupit také nejlepší týmový střelec Beauguel. Jeho náhradník Šulc střílenou přihrávkou Šimana nezaskočil. Hruška poté předvedl první těžší zákrok v zápase proti Vávrově ráně.

V 71. minutě Západočeši vyrovnali. Kašova tečovaná hlavička po standardní situaci se odrazila od tyče k druhému stoperovi Brabcovi, který břichem poslal míč do příbramské branky.

Plzeňští se poté nedokázali dostat do většího závěrečného tlaku a v 83. minutě mohli naopak udeřit hosté. Lubega však samostatný únik od poloviny hřiště zakončil jen střelou do Hrušky.

"Měl toho dost, naběhal hodně kilometrů, spoustu ve sprintu. Dobře ho tam dotlačil Kaša, který se vracel. Neměl tolik času na zakončení a potom ho dobře vychytal Aleš Hruška," konstatoval Valachovič.

V první minutě nastavení domácí přece jen otočili skóre. Kalvachovu tvrdou střelu neudržel Šiman a Ondrášek z bezprostřední blízkosti dorazil míč do sítě. Těsně před koncem ale Viktorii zmrazil Zorvan, když zpoza vápna přehodil nejistého Hrušku, jemuž zápas proti bývalému týmu příliš nevyšel.

"Je to na hlubší analýzu i s Matúšem (trenérem brankářů Kozáčikem). Rozhodně je třeba to otevřít, protože inkasovat tři góly z prakticky čtyř střel je extrém," upozornil Guľa. "Na druhé straně pomoc mužstva při první situaci byla také žalostná, absolutně žádná. Pro mě je problém, že se to opakuje," dodal slovenský kouč.

Plzeň v lize neprohrála s Příbramí popatnácté za sebou, ale v obou vzájemných duelech této sezony jen remizovala. "Na to není žádná výmluva nebo omluva. Dnes se můžeme zlobit jenom na sebe. Je strašné, co jsme předvedli," prohlásil Ondrášek.

Bohemians natáhli svoji šňůru neporazitelnosti

Zaváhal také Liberec, který podlehl v Ďolíčku Bohemians vysoko 0:3. Domácí tak prodloužili svou sérii neporazitelnosti v nejvyšší soutěži na 11 zápasů.

"Klokani" rozhodli o vítězství ve druhé půli, kdy se po proměněné penaltě Matěje Pulkraba prosadili i Tomáš Necid a Petr Hronek. Pražané drží v neúplné tabulce devátou příčku. Severočeši podruhé za sebou nevyhráli a nevyužili šanci z šestého místa poskočit na pátou pozici.

Liberec přitom vstoupil do utkání lépe. Ve třetí minutě se po Vondrově zaváhání ocitl ve výborné pozici Rondič, proti jeho tvrdé střele však zasáhl brankář Bačkovský. Domácí odpověděli o chvíli později, když si na Hronkův centr naskočil Pulkrab, gólman Knobloch ale jeho hlavičku vytáhl nad břevno.

"Klokani" převzali v dalších minutách iniciativu a po čtvrthodině měl příležitost Necid, jenže těsně minul. Gól následně nepadl ani ze situace, při níž hostující Mikula nešťastně trefil při odkopu spoluhráče Maru. Knobloch byl pozorný a kuriózní vlastní brance zabránil.

Domácí hráči a fanoušci se pak hodně zlobili na libereckého Mosqueru, který se vloni v létě nerozešel v dobrém s Bohemians. Po zákroku na něj nejprve viděl čtvrtou žlutou kartu v sezoně Necid, který tak bude muset vynechat další kolo. Následně po zákroku na Mosqueru byl napomínám i Květ, jenž se na soupeře obořil, že svému pádu přihrál.

V závěru první části se mohli prosadit hostující Rondič s Peškem. První z nich však svou hlavičku nasměroval mimo a druhý pro změnu trefil z nebezpečné pozice jen boční síť.

Skóre se změnilo až krátce po přestávce. Jugasovu nepovedenou malou domů doběhl v pokutovém území důrazný Pulkrab a Knobloch domácího útočníka zastavil jen za cenu nedovoleného zákroku. K nařízené penaltě se v 51. minutě postavil sám faulovaný hráč a libereckého gólmana poslal na opačnou stranu. Třiadvacetiletý útočník vstřelil pátý gól v sezoně.

Hosté se snažili na vedoucí branku "Klokanů" zareagovat dvojitým střídáním, ale ještě než k nim došlo, prosadili se Pražané podruhé. Po rychle rozehraném volném kopu si v 57. minutě naběhl na Dostálův centr Necid a pohotovou patičkou zajistil domácím už dvoubrankový náskok. Šlo o jeho čtvrtou trefu v tomto ročníku nejvyšší soutěže.

Liberec se v posledních 20 minutách nadechl k náporu a hned několikrát byl blízko kontaktní branky. Nejprve musel Bačkovský reflexivně zasáhnout proti teči od spoluhráče Krcha. Následně jeho branku minul pohotovou ranou Koscelník a neuspěl ani čtvrt hodiny před koncem Karafiát, který orazítkoval břevno.

V 82. minutě naopak Bohemians přidali třetí gól. Po rychlém brejku sklepl Puškáč míč Hronkovi a ten přesnou střelou nedal Knoblochovi šanci. Hosté se branky nedočkali ani v závěru, kdy Rondičovu hlavičku zneškodnil opět Bačkovský.

Liberec nezvítězil ve venkovním utkání na půdě Bohemians popáté za sebou a v Ďolíčku i v druhém zápase této sezony prohrál vysoko 0:3. Na podzim tam stejným výsledkem podlehl Pardubicím, které mají ve Vršovicích svůj domácí azyl.

31. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 3:3 (1:2)

Branky: 45.+5 Beauguel, 71. Brabec, 90.+1 Ondrášek - 14. Pilík, 23. Nový, 90.+6 Zorvan. Rozhodčí: Ginzel - Caletka, Melichar - Adam (video). ŽK: Brabec - Pilík, S. Kingue, Tregler, Valachovič (trenér). Diváci: omezený počet.

Sestavy:

Plzeň: Hruška - Havel, Kaša, Brabec, Limberský (18. Falta) - Káčer (46. Ondrášek), Kalvach, Čermák - Ba Loua (84. Kayamba), Beauguel (55. Šulc), Kopic. Trenér: Guľa.

Příbram: Šiman - Nový, O. Kingue, S. Kingue, Mezera - Soldát, Tregler (90. Vilotič) - Pilík (76. Rezek), Zorvan, Vávra (72. Antwi) - Lubega (90. Voltr). Trenér: Valachovič.

Bohemians Praha 1905 - Slovan Liberec 3:0 (0:0)

Branky: 51. Pulkrab z pen., 57. Necid, 82. Hronek. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Dohnálek - Berka (video). ŽK: Necid, Pulkrab, Květ, Vondra, Keita - Knobloch, Rabušic, Karafiát. Diváci: 382 (omezený počet).

Sestavy:

Bohemians: Bačkovský - Bederka, Köstl, Krch - Dostál, Květ (78. Novák), Hronek (89. Osmančík), Ljovin, Vondra (89. Kosek) - Necid (78. Keita), Pulkrab (64. Puškáč). Trenér: Klusáček.

Liberec: Knobloch - Koscelník (86. Fukala), Jugas, Chaluš, Mikula - Mara, Karafiát (79. Nečas) - Pešek, Faško (58. Rabušic), Mosquera (58. Matoušek) - Rondič. Trenér: Hoftych.