Famózní jízda Muchové pokračuje. Vyřadila favorizovanou Číňanku a bude hrát o trofej

Aktualizováno před 1 hodinou
Tenistka Karolína Muchová porazila v semifinále v Pekingu 6:3, 6:4 domácí favoritku Čeng Čchin-wen a podruhé v sezoně a pošesté v kariéře si zahraje o titul.
Karolína Muchová po vítězství v semifinále v Pekingu
Karolína Muchová po vítězství v semifinále v Pekingu | Foto: Reuters

Poslední soupeřkou olomoucké rodačky na turnaji kategorie WTA 1000 bude v neděli Američanka Coco Gauffová, jež zdolala 4:6, 6:4, 6:2 Španělku Paulu Badosaovou.

Aktuálně 49. hráčka světového žebříčku Muchová získala z dosavadních pěti finálových účastí titul jen před více než pěti lety v Soulu.

Osmadvacetiletá Češka dnes oplatila o sedm let mladší světové sedmičce Čeng Čchin-wen porážku ze svého prvního letošního finále v Palermu.

Semifinále Muchová vyhrála za 98 minut. V utkání odvrátila jediný brejkbol, jemuž čelila, a sama v každém setu soupeřce vzala jednou podání.

Krátce před brejkem na 4:2 v první sadě Čeng Čchin-wen podklouzla a poté se nechala několik minut ošetřovat.

V zápase letošní olympijská vítězka a finalistka Australian Open pokračovala, ale na rozjetou Muchovou zbraň nenašla.

Ve druhé sadě česká tenistka prolomila podání Číňanky na 2:1 čistou hrou a set opět dopodávala. Dva mečboly si Muchová vypracovala už v devátém gamu při servisu soupeřky, nakonec ale slavila po následné hře na podání.

Na cestě do finále ztratila Muchová v čínské metropoli v šesti zápasech pouze jeden set, ve čtvrtfinále proti světové dvojce Aryně Sabalenkové z Běloruska, které připravila první porážku po 15 vítězných zápasech.

Na Gauffovou česká tenistka dosud recept nenašla, loni ve finále v Cincinnati a v semifinále US Open s ní prohrála vždy ve dvou setech.

Dvacetiletá Gauffová postoupila také do svého druhého letošního finále po triumfu na lednovém turnaji v Aucklandu.

V zápasech o titul má loňská vítězka US Open výrazně odlišnou bilanci než Muchová, z dosavadních osmi finále neproměnila ve vítězství jen jediné.

Tenisový turnaj žen v Pekingu (tvrdý povrch, dotace 8,955.610 dolarů):

Dvouhra - semifinále: Muchová (ČR) - Čeng Čchin-wen (5-Čína) 6:3, 6:4, Gauffová (4-USA) - Badosaová (15-Šp.) 4:6, 6:4, 6:2.

Sestřih utkání Menšík - Rubljov | Video: Asociated Press