Verstappenův otec kritizuje šéfa Red Bullu. Horner spoléhá na podporu půvabné ženy

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 3. 3. 2024 11:22
Ani očištění Christiana Hornera od nařčení z nevhodného chování a double v sobotní VC Bahrajnu nepřineslo do týmu formule 1 Red Bull klid. Jos Verstappen, otec trojnásobného šampiona Maxe, v Sáchiru vyzval bosse stáje k rezignaci.
Geri Halliwellová (dnes Hornerová) a Christian Horner během VC Bahrajnu 2024
Geri Halliwellová (dnes Hornerová) a Christian Horner během VC Bahrajnu 2024 | Foto: Reuters

Horner před začátkem nové sezony čelil obvinění, že se nevhodně choval k jedné zaměstnankyni Red Bullu. Interní vyšetřování nápojového giganta, který stojí za úspěšnou stájí formule 1, jej ještě před závodech v Sáchiru očistilo.

Krátce na to, se v e-mailových schránkách řady vlivných lidí včetně Jose Verstappena objevily sexuálně vyzývavé textové zprávy z údajné konverzace Hornera a dotyčné osoby z aplikace WhatsApp,

Britský manažer se k obsahu kontroverzního e-mailu odmítl vyjádřit. S Hornerem do Bahrajnu přitom přiletěla i jeho manželka, bývalá úspěšná zpěvačka Geri Halliwellová (dnes Hornerová), aby demonstrovala idyličnost jejich vztahu,

Verstappena seniora však podrobnosti o údajném obtěžování zatím neznámé ženy ze strany prvního muže týmu F1 zjevně hodně pobouřily. Ten totiž ještě v sobotu během první letošní Grand Prix veřejně prohlásil, že tým může kvůli napětí "explodovat". Zároveň obvinil Hornera, že je hlavní příčinou těchto problémů.

Šéf Red Bullu reagoval tím, že nedovolí, aby "motivy" těch, kteří se ho snaží zničit, odváděly pozornost od jeho týmu a rodiny.

Christian Horner a Jos Verstappen
Christian Horner a Jos Verstappen | Foto: Getty Images / Red Bull Content Pool /

"Nebudu se vyjadřovat k tomu, jaký motiv k tomu může kdokoliv mít. Soustředím se na tento tým, svou rodinu, manželku a na závodění. Mám podporu neuvěřitelné rodiny, s neuvěřitelnou manželkou a neuvěřitelným týmem. A všichni v tomto týmu. Soustředím se na to, abych závodil, vyhrával závody a dělal to nejlepší, co umím," řekl 50letý manažer.

Bývalý pilot formule 1 Jos Verstappen v Sáchiru prohlásil, že v týmu je hluboce zakořeněné napětí. "Je tu napětí, zatímco on zůstává na své pozici… Hrozí, že se tým rozpadne. Takhle to dál nejde. Dojde k jeho explozi. Hraje si na oběť, přitom je to on, kdo způsobuje problémy."

Sám Jos Verstappen byl přitom interními zdroji označen za jednoho z těch, kteří po Hornerovi chtěli odstoupení ještě před startem nového ročníku šampionátu. Nizozemec to však popírá a zpochybňuje logiku takového jednání vzhledem k úspěchům svého syna v týmu.

Max Verstappen uprostřed všech sporů Hornera podpořil. "Je to neuvěřitelný šéf týmu. My se navzdory dění klem soustředím na výsledky," řekl jezdec.

 

Právě se děje

Další zprávy