Čech Jaškin v Rusku řádí. Dalším gólem vyrovnal rekord slavného Sověta

23. 2. 2021 17:36
Útočník Dmitrij Jaškin znovu posunul český střelecký rekord v Kontinentální hokejové lize. V utkání proti Jekatěrinburgu dal 37. gól v sezoně a vyrovnal historické maximum moskevského Dynama, které v roce 1971 stanovil slavný sovětský reprezentant Alexandr Malcev.
Dmitrij Jaškin.
Dmitrij Jaškin. | Foto: Milan Kammermayer

Jaškin v poslední minutě první třetiny využil přesilovou hru, když před brankou hostů usměrnil do sítě přihrávku Vadima Šipačova a zvýšil už na 4:0. Lepší střelecký výkon než český reprezentant předvedl v historii KHL pouze Sergej Mozjakin z Magnitogorsku, jenž v sezoně 2016/17 zaznamenal 48 gólů.

Předtím Jaškin asistoval u druhého gólu, který padl rovněž v početní převaze. Dynamo nakonec deklasovalo Avtomobilist 6:0, v brance poražených se vystřídali Vladislav Gross a Leonid Fomin.

Tomáš Hyka si pod dvou "nulových" zápasech znovu upevnil pozici nejproduktivnějšího hráče Čeljabinsku a statistiku si vylepšil o 13. gól a 34. asistenci. Traktoru to ale v domácím duelu s Novosibirskem na body nestačilo, Sibir zvítězil 4:2.

Druhý nejproduktivnější Čech v soutěži Hyka ve druhé třetině vykřesal jistému účastníkovi play off naději na zvrat snížením na 1:3 a pak ještě asistoval u přesilovkového gólu na 2:3. Jenže hosté, kteří už jsou bez šance na vyřazovací boje, v poslední části potrestali vyloučení českého reprezentanta a Traktoru pak už nepomohla ani hra bez brankáře Romana Willa.

Poslední postupové místo do play off si přiblížil Spartak Moskva po výhře 6:1 nad Soči. Lukáš Radil pomohl k vítězství domácího celku jednou asistencí.