Cyklistický sen v Česku. Na závody přijede nejlepší tým světa, jezdí za něj i Pogačar

Sport ČTK Sport, ČTK
2. 4. 2024 16:22
Nejvýznamnějšího tuzemského etapového závodu Czech Tour se letos zúčastní i elitní cyklistický tým UAE Emirates, jehož největší hvězdou je dvojnásobný vítěz Tour de France Tadej Pogačar.
Tadej Pogačar při loňském vítězství na Tour de France
Tadej Pogačar při loňském vítězství na Tour de France | Foto: Reuters

Organizátoři oznámili potvrzenou účast páté stáje z nejvyšší kategorie WorldTour na oficiálním webu.

Letošní 16. ročník se pojede 25. až 28. července.

"Pro nás jako pořadatele je to splněný sen a zároveň odměna za obrovské nasazení, ať už na poli organizačním nebo diplomatickém," uvedl ředitel závodu Leopold König.

Loni se závodu zúčastnily tři týmy WorldTour.

Tým UAE Emirates byl loni s 57 výhrami a 138 pódiovými umístěními nejlepší stájí žebříčku Mezinárodní cyklistické unie.

Jeho největší hvězda Pogačar chce letos vyhrát Giro d’Italia i Tour de France a navíc uspět začátkem srpna na olympijských hrách v Paříži.

Pořadatelé Czech Tour proto tuší, že se hvězdný Slovinec na českých silnicích poprvé od Závodu míru jezdců do 23 let v roce 2018 ještě neobjeví.

"Musíme být realisté. Na nominaci týmu UAE Emirates jsem ale hodně zvědavý, rozhodně mají kam sáhnout," řekl König s odkazem na jména, jako jsou Adam Yates, Joao Almeida, Marc Soler, Rafal Majka, Marc Hirschi, Pavel Sivakov či Tim Wellens.

Již dříve potvrdily účast na Czech Tour elitní týmy Visma-Lease a Bike, Intermarché-Wanty, Bora-hansgrohe a DSM-Firmenich PostNL.

Na startu budou i týmy z nižších kategorií jako Uno-X či rozvojový tým stáje Lidl-Trek, v jehož barvách by se měl na domácí půdě představit úřadující mistr republiky Mathias Vacek.

Zúčastní se i české profistáje Elkov-Kasper a ATT Investments a nově potvrzený je tým TDT-Unibet, který má v sestavě Adama Ťoupalíka a Tomáše Kopeckého.

 

Právě se děje

Další zprávy