Český hokej pozná nového šéfa: Kandidují i legendy, vykrystalizovali dva favorité

Sport ČTK Sport, ČTK
17. 6. 2022 7:01
Tomáš Král po 14 letech končí v čele českého hokeje. Nahradí ho jeden z pěti zájemců. Rozhodnout by se mělo na konferenci v sobotu 18. června. Projděte si, kteří muži o Královu pozici stojí.
Otakar Černý
Otakar Černý | Foto: ČTK

Otakar Černý

50 let, nominován Středočeským krajským výkonným výborem svazu

Bývalý obránce a syn někdejšího šéfa sportovního zpravodajství ČT Otakara Černého staršího. Na kontě má několik extraligových startů za Kladno. Po ukončení hráčské kariéry byl manažerem kladenského klubu, mládežnických reprezentací a hokejové Síně slávy; působil i na kladenském zastupitelstvu.

"Dospěl jsem se k tomu, že nazrál čas, abych do toho šel. Pracuju v hokeji už dlouho a věřím, že mám co nabídnout," prohlásil Černý.

Považuje za důležité, aby nový šéf svazu sjednotil český hokej. "Aby přestaly tahanice a mnohdy ničím nepodložené mediální přestřelky o tom, že na svazu sedí mafie a podobné výkřiky bez nějakých důkazů. Jsou pak špatným signálem i pro všechny naše podporovatele," dodal Černý.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy