Churavý vyrovnal nejlepší výsledek v kariéře, byl druhý

jar
23. 1. 2010 15:10
Zvítězil francouzský sdruženář Lamy Chappuis
Pavel Churavý, Jason Lamy Chapuis a Alessandro Pittin na stupních vítězů
Pavel Churavý, Jason Lamy Chapuis a Alessandro Pittin na stupních vítězů | Foto: Reuters

Praha - Pavel Churavý je před olympijskými hrami ve Vancouveru v životní formě.

Na Světovém poháru v německém Schonachu obsadil nejlepší český sdruženář druhé místo, čímž vyrovnal svůj nejlepší výsledek  v kariéře. Druhý byl i v závodě SP v Liberci v roce 2002.

Vítězem závodu se stal lídr Světového poháru Jason Lamy Chappuis z Francie, který triumfoval popáté v sezoně.

Churavý, který skočil na středním můstku 92,5 metru, se před desetikilometrovým během dělil s Italem Alessandrem Pittinem a Wilhelmem Deniflem z Rakouska o vedení.

Krátce po startu byl členem pětičlenné skupiny, do níž patřili ještě Lamy Chappuis a Fin Lauri Asikainen. Asikainen a Denifl však tempo neudrželi a od pátého kilometru zbyla v čele pouze trojice.

Několik metrů před cílem rozhodl úspěšných útokem o svém prvenství Lamy Chapuis, Churavý pak na cílové rovince udolal Pittina.

V elitní třicítce dojel i 21. Tomáš Slavík a Miroslav Dvořák na 23. místě. Aleš Vodseďálek skončil na 42. příčce.

Dvaatřicetiletý Churavý tak potvrdil své předcházející výsledky v SP. V posledních sedmi závodech nebyl horší než sedmý a i díky tomu se posunul v průběžném pořadí seriálu na šesté místo.

Počtvrté v kariéře navíc dosáhl na stupně vítězů. Kromě dvou zmíněných druhých míst skončil ještě dvakrát třetí v minulé sezoně.

1. Lamy Chappuis (Fr.) 21:34,5, 2. Churavý -2,1, 3. Pittin (It.) -4,4, 4. Kircheisen (Něm.) -33,7, 5. Edelmann (oba Něm.) -42,9, 6. Heer (Švýc.) 50,6, 7. Denifl (Rak.) -1:03,3, 8. Schlott -1:07,2, 9. Hettich (oba Něm.) -1:07,4, 10. Michielli (It.) -1:08,0, ...21. Slavík -1:31,4, 23. Dvořák -1:35,9, 42. Vodseďálek -2:55,8.

Průběžné pořadí SP (po 14 z 19 závodů): 1. Lamy Chappuis 969, 2. Gottwald (Rak.) 589, 3. Moan (Nor.) 542, 4. Edelmann 525, 5. Frenzel (Něm.) 481, 6. Churavý 472, ...24. Dvořák 141, 33. Slavík 85.