Nejprve zvládla dva zápasy kvalifikace. Pak v prvním kole zdolala Claire Liuovou a připsala si první vítězství v hlavní soutěži na okruhu WTA od loňského října.
Teď Linda Fruhvirtová získala i skalp favorizované Brazilky. Hráčky, která je v žebříčku téměř o DVĚ STĚ příček výš - 18 vs. 215.
Devatenáctiletá Češka také poprvé od října 2023 a turnaje v Hongkongu vyhrála na elitním okruhu dva zápasy v řadě.
Fruhvirtová zničila sokyni v prvním setu potupným "kanárem" za pouhých 24 minut, druhý set jí zabral dvojnásobnou porci času.
Jihoameričanka se ovšem držela jen do stavu 2:2, pak se rodačka z Prahy znovu nezastavitelně rozjela a čtyřmi gemy v řadě duel vítězně završila, když proměnila hned první mečbol. Oplatila jí tak i vyřazení z loňského Australian Open.
Česká tenistka nabídla soupeřce jediný brejkbol, který ovšem odvrátila, sama jí naopak vzala servis pětkrát ze šesti pokusů.
Fruhvirtová dokázala, že Miami je pro ni zaslíbeným místem, v dalším kole ji čeká Polka Magda Linetteová. Bilance vzájemných zápasů je zatím vyrovnaná 1:1.
Do podniku na Floridě vstoupil v mužské části vítězně Jakub Menšík, jenž porazil Španěla Roberta Bautistu 6:4, 3:6, 6:1. Nyní narazí na Brita Jacka Drapera, čerstvého vítěze turnaje v Indian Wells.
Tenisový turnaj mužů a žen v Miami (tvrdý povrch):
Muži (dotace 11,255.535 dolarů):
Dvouhra - 1. kolo: Menšík (ČR) - Bautista (Šp.) 6:4, 3:6, 6:1, Sonego (It-) - Navone (Arg.) 7:5, 7:5, Safiullin (Rus.) - Brooksby (USA) 6:3, 3:6, 6:3, Arnaldi (It.) - I-ping Wu (Čína) 7:6 (7:3), 4:6, 6:3, Fonseca (Braz.) - Tien (USA) 6:7 (1:7), 6:3, 6:4.
Ženy (dotace 8,963.700 dolarů):
Dvouhra - 2. kolo: L. Fruhvirtová (ČR) - Haddadová Maiaová (16-Braz.) 6:0, 6:2, Baptisteová (USA) - Kasatkinová (12-Rus.) 3:6, 6:4, 7:5, Townsendová (USA) - Putincevová (19-Kaz.) 7:6 (7:2), 1:6, 6:1, Masárová (Švýc.) - Vekičová (21-Chorv.) 6:1, 6:3, Ósakaová (Jap.) - Samsonovová (24-Rus.) 6:2, 6:4, Sakkariová (28-Řec.) - Bronzettiová (It.) 6:3, 5:7, 6:4.
Miami Open na Canal+ Sport 2
Americký Sunshine Double pokračuje druhou zastávkou, tentokrát v Miami na Floridě. Podnik z kategorie WTA 1000 s účastí českých tenistek Karolíny Muchové, Lindy Noskové, Marie Bouzkové, Kateřiny Siniakové, Petry Kvitové a Lindy Fruhvirtové můžete sledovat na stanici Canal+ Sport 2 od 18. do 30. března.