"Češi dál produkují hvězdy". Samson i Valentová postoupily v Paříži do semifinále

mih mih
6. 6. 2024 14:50
Český tenis bude mít dvojnásobné zastoupení v semifinále singlového French Open. V juniorském pavouku se povedl senzační obrat Lauře Samson proti Američance Ivě Jovicové. Češka vyhrála po setech 6:7, 6:4 a 7:5. Tereza Valentová si zase vyšlápla na nasazenou jedničku Slovenku Renátu Jamrichovou 6:3, 6:2.
Laura Samson
Laura Samson | Foto: ČTK

Dramatické čtvrtfinále trvalo bez 12 minut tři hodiny. První set rozhodl až tiebreak, pak už dominovala především v koncovkách Češka, která těžila hlavně z dobrého prvního servisu.

"Zápas mezi Jovicovou a Samson má mnohem lepší úroveň než některé zápasy dospělých žen v pavouku French Open," napsal na síti X k zápasu redaktor Ace Previews s uměleckou přezdívkou Vinny. "Češi dál pokračují v produkci hvězd," dodala tenisová fanynka Jassie.

Valentová zase srazila slovenskou kamarádku a úřadující šampionku juniorky Australian Open Renátu Jamrichovou, se kterou hraje v Paříži i čtyřhru.

Od roku 2021 měla ženská juniorka na French Open už dvě české vítězky. Lindu Noskovou a Lucii Havlíčkovou. Nyní jsou ve hře další aspirantky. 

Obě se navíc mohou potkat v ryze českém finále. Jen se musejí vypořádat s americkými protivnicemi, Valentová s Tyrou Caterinou Grantovou a Samson s Kristinou Penickovou. 

Tenisový grandslamový turnaj Roland Garros (antuka, dotace 53,5 milionu eur):

Smíšená čtyřhra - finále:

Siegemundová, Roger-Vasselin (2-Něm./Fr.) - Krawczyková, Skupski (4-USA/Brit.) 6:4, 7:5.

Junioři:

Dvouhra - čtvrtfinále:

Schwärzler (2-Rak.) - Brunclík (10-ČR) 6:2, 7:6 (8:6).

Juniorky:

Dvouhra - čtvrtfinále:

Samson (3-ČR) - Jovicová (USA) 6:7 (4:7), 6:4, 7:5, Valentová (12-ČR) - Jamrichova (SVK) 6:3, 6:2

 

Právě se děje

Další zprávy