Ukrajinská biatlonistka Abramovová uspěla u CAS s odvoláním proti trestu za meldonium

ČTK ČTK
20. 4. 2017 3:10
Abramovová měla 10. ledna 2016 pozitivní test na meldonium a mezinárodní federace IBU ji v únoru předběžně distancovala. Nyní její trest zpětně anulovala.
Olga Abramovová
Olga Abramovová | Foto: ČTK

Lausanne - Mezinárodní sportovní a CAS vyhověla protestu ukrajinské biatlonistky Olgy Abramovové a zpětně anulovala její roční trest za doping. Abramovová měla 10. ledna 2016 pozitivní test na meldonium a mezinárodní federace IBU ji 4. února předběžně distancovala.

Abramovová se v prosinci proti trestu odvolala s tím, že v době odebrání vzorku už meldonium neužívala. CAS nyní uznal, že biatlonistka nenese na pozitivním výsledku na látku, která se dostala na seznam WADA od 1. ledna 2016, žádnou vinu. Trest, který jí vypršel letos 4. února, CAS anuloval. Její výsledky z období mezi loňským 10. lednem a 4. únorem jsou ale dál neplatné.

Osmadvacetiletá ruská rodačka závodí za Ukrajinu od roku 2012, do zlaté štafety na olympijských hrách v Soči ale nepatřila. Ve sbírce má dvě třetí místa ze štafet ve Světovém poháru, v individuálních závodech je jejím maximem sedmé místo.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Carnegie Hall bude mít zavřeno do dubna 2021

Slavná newyorská koncertní síň Carnegie Hall zůstane zavřená minimálně do 5. dubna 2021. Kvůli pandemii koronaviru o tom rozhodli její provozovatelé, píše agentura AP. Tím pádem má Carnegie Hall šanci stihnout jen závěr sezony 2020/21. Budova, která stojí od roku 1891 a zahrnuje tři sály, je zavřená od 12. března. Některé plánované koncerty se uskutečnily on-line. Začátkem příštího roku se kvůli pandemii ruší například večer filmové hudby Johna Williamse, autora soundtracků k Hvězdným válkám či Indiana Jonesovi, nebo vystoupení orchestrů z Vídně a Šanghaje.

Zdroj: AP
před 58 minutami

Starosta Novotný napsal, že chce aby komunista Ondráček "visel". Trestný čin to není, rozhodl soud

Starosta Prahy-Řeporyj Pavel Novotný (ODS) nespáchal trestný čin, když loni v květnu na Twitteru mimo jiné napsal, že by si přál, aby poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) "visel". Na konci září tak rozhodl odvolací Městský soud v Praze, který potvrdil, že by se skutkem měl zabývat správní úřad.

Novotný čelil obžalobě z podněcování k trestnému činu za to, že na twitteru napsal, že by si přál, aby komunistický poslanec Ondráček za návštěvu Doněcké lidové republiky "visel". Reagoval tak na příspěvek předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, který o Ondráčkově cestě na ukrajinské území okupované proruskými separatisty zmínil, že se to "blíží vlastizradě".

Další zprávy