Ukrajinská biatlonistka Abramovová uspěla u CAS s odvoláním proti trestu za meldonium

ČTK ČTK
20. 4. 2017 3:10
Abramovová měla 10. ledna 2016 pozitivní test na meldonium a mezinárodní federace IBU ji v únoru předběžně distancovala. Nyní její trest zpětně anulovala.
Olga Abramovová
Olga Abramovová | Foto: ČTK

Lausanne - Mezinárodní sportovní a CAS vyhověla protestu ukrajinské biatlonistky Olgy Abramovové a zpětně anulovala její roční trest za doping. Abramovová měla 10. ledna 2016 pozitivní test na meldonium a mezinárodní federace IBU ji 4. února předběžně distancovala.

Abramovová se v prosinci proti trestu odvolala s tím, že v době odebrání vzorku už meldonium neužívala. CAS nyní uznal, že biatlonistka nenese na pozitivním výsledku na látku, která se dostala na seznam WADA od 1. ledna 2016, žádnou vinu. Trest, který jí vypršel letos 4. února, CAS anuloval. Její výsledky z období mezi loňským 10. lednem a 4. únorem jsou ale dál neplatné.

Osmadvacetiletá ruská rodačka závodí za Ukrajinu od roku 2012, do zlaté štafety na olympijských hrách v Soči ale nepatřila. Ve sbírce má dvě třetí místa ze štafet ve Světovém poháru, v individuálních závodech je jejím maximem sedmé místo.

 

Právě se děje

Další zprávy