Nakupte si jinde, uslyšeli Norové po cestě na biatlon. Bö zákazu diváků rozumí

av av
3. 3. 2020 11:01
V biatlonovém prostředí stále převládá rozčarování z toho, že se Světový pohár v Novém Městě na Moravě odjede bez diváků. A Norové dostali zprávu, že jsou v českých obchodech některé potraviny vykoupené.
Tarjei Bö a Johannes Bö.
Tarjei Bö a Johannes Bö. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Michal Krčmář, Michal Šlesingr a koneckonců i Francouz Martin Fourcade za rozhodnutí tvrdě kritizují českou vládu, jiné biatlonové osobnosti zase vyjadřují smutek z toho, že kvůli strachu z rozšíření epidemie koronaviru přijdou o pověstnou bouřlivou atmosféru.

"Jeden z mých nej svěťáků. Diváci nebudou - radost ze závodění také ne," nechala se slyšet Slovenka Paulina Fialková.

Její sestra Ivona prezentovala podobný názor: "Jediné středisko, kde se na závodech Světového poháru cítím jako doma. Mrzí mě to kvůli vám, kteří mi už od listopadu píšete, že přijedete fandit."

Smutní i další, ještě slavnější biatlonová sourozenecká dvojice. Norští bratři Johannes a Tarjei Bö promluvili o velkém zklamání pro norský list Verdens Gang.

"Co se týče atmosféry, nemá Nové Město ve Světovém poháru konkurenci. Když tam člověk přijíždí na střelnici, často neslyší ani vlastní dech," uvedl starší Tarjei.

"Je to velká rána," doplnil Johannes. "Nové Město si vydobylo obrovské renomé právě díky divácké kulise."

Držitel olympijského zlata z Pchjongčchangu a vítěz loňského ročníku Světového poháru nicméně na rozdíl od Šlesingra či Fourcada vyjádřil pochopení pro rozhodnutí Bezpečnostní rady státu.

"Důvody, proč se úřady takto rozhodly v době, kdy má země první případy nákazy, se podle mě dají snadno pochopit. Člověk si pak uvědomí, o jak vážnou věc jde, když se přistupuje k takovým opatřením," řekl Bö.

Kromě ohlasů hvězdných závodníků přinesly norské noviny i příběh o tom, jak výpravu biatlonistů na Vysočinu zkomplikovala nákupní panika, která v České republice zavládla ze strachu z neznámého.

Norové dostali po cestě informaci ze svého hotelu v Novém Městě na Moravě, že si mají některé suroviny raději nakoupit jinde. 

"Volali nám, ať si přivezeme vlastní mouku, těstoviny a rýži. Prý jsou prázdné obchody, protože lidé toto zboží vykoupili," svěřil se manažer norské reprezentace. Norové proto zastavili v německém Mnichově, kde si vytvořili dostatečné zásoby.

Rozhodnutí respektujeme, chci se spojit s premiérem a ministrem školství, prodali jsme vstupenky za 35 milionů korun, peníze budeme lidem vracet. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 50 minutami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy