Co máme dělat? zoufají si sestry Fialkovy. Prostě podepište, nařizuje slovenský svaz

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
21. 11. 2018 16:01
Zdá se to jako začarovaný kruh, ale jedna strana musí ustoupit, pokud mají slovenské biatlonistky Paulina a Ivona Fialkovy v nové sezoně závodit. Do startu první zastávky Světového poháru zbývají méně než dva týdny a sestry ještě nemají podepsanou reprezentační smlouvu. Domácí svaz zatím odmítá ze svých podmínek slevit.
Dostane Paulina Fialková šanci jásat i v novém ročníku Světového poháru?
Dostane Paulina Fialková šanci jásat i v novém ročníku Světového poháru? | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

"Základem našich problémů je to, že nové vedení reprezentace po naší nejúspěšnější sezoně v minulém roce vyhodilo naši hlavní trenérku Anku Murínovou a běžeckého trenéra Martina Bajčičáka. Otázku, proč a komu to prospívá, dosud nikdo nezodpověděl," postěžovaly si na Facebooku sestry Fialkovy.

Vadí jim, že i když si chtěly na vlastní náklady udržet stávající trenérský tým, ze svazu jim bylo jasně vzkázáno, že pro další členy týmu nebudou na závody akreditace…

Oproti tomu slovenský svaz nevidí ve smlouvě nic špatného a argumentuje tím, že podepsalo už 27 reprezentantů včetně hlavní hvězdy Anastasie Kuzminové. Navíc Murínová a Bajčičák jsou nyní vedeni jako osobní trenéři Fialkových.

Sestry však vnímají problém i v osobnostních právech, které smlouva řešila. "Vyžadovala převod osobnostních práv sportovce na svaz, který s nimi mohl volně podnikat, a dokonce je mohl převést na jiné obchodní společnosti a to všechno bez souhlasu sportovce a bez jakékoli protihodnoty," stojí ve facebookovém prohlášení sester.

Podle nich nemůžou biatlonistky propagovat jiný subjekt, aniž by nezískaly písemný souhlas svazu. Ten se ale odkazuje na Mezinárodní biatlonovou unii, která se tak chrání proti tomu, aby sportovci propagovali alkohol nebo cigarety. 

"Takové ustanovení bylo ve smlouvě i v minulosti a sestry Fialkovy s ní nikdy neměly problém," kontruje svaz ve svém prohlášení. 

Biatlonistky ale zjevně neplánují ze svých podmínek dál ustoupit a ptají se: "Co ještě máme udělat, abychom mohli reprezentovat svou zemi?" Svaz jim v úterní zprávě jasně odpověděl: "Přijďte a podepište smlouvu."

Sezona  začíná už 2. prosince ve slovinské Pokljuce.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy