Biatlonová hvězda nechce o pohybu ani slyšet. Ještě jsem nehnula brvou, říká Davidová

Sport ČTK Sport, ČTK
18. 4. 2019 15:37
Z nejlepší české biatlonistky poslední sezony Markéty Davidové je v posledních týdnech hlavně studentka. Od finálového závodu Světového poháru na konci března v Oslu odpočívá, pohyb ji neláká. Drobnou fyzickou aktivitou pro ni bylo jen dnešních pár rovinek při natáčení spotu na propagaci Olympijského běhu.
Markéta Davidová získala v sezoně první "dospělé" medaile ze závodů SP, teď si však od biatlonu dává pauzu
Markéta Davidová získala v sezoně první "dospělé" medaile ze závodů SP, teď si však od biatlonu dává pauzu | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

"Já jsem doteď absolutně nehnula ani brvou, takže si myslím, že je dobře, že jsem se aspoň trošku rozhýbala," řekla dvaadvacetiletá biatlonistka, která čtyřikrát v uplynulé sezoně SP skončila v individuálních závodech na stupních vítězů.

Ani malorážku do ruky od Osla nevzala, dnes ji přinesla jen na natáčení. "Dávám si oddech. Mám ji jedenáct měsíců pořád v ruce, takže myslím, že měsíc volna je spíš ku prospěchu," poznamenala.

Dostatečně ji zaměstnává studium rehabilitace a asistenční práce se zvířaty na České zemědělské univerzitě. "Trávila jsem to od skončení sezony školně. Já jsem se vlastně furt učila a neměla jsem ani chuť jít nějak sportovat, takže jsem to prostě vynechala," uvedla.

Bakalářskou práci má odevzdanou. Ještě musí udělat několik zkoušek a pak státnice. Zažívá jiné nervové vypětí než při biatlonu, ale nedokáže srovnat, co je pro ni těžší.

"Je to trošku jiný stres u obojího. Nevím, nedokážu to rozdělit. Občas se u obojího trošku motivuju tím druhým. Třeba tím, že jsem zvládla odjet tyhle závody, takže přece ve škole zvládnu tohle. A pak zase naopak," popisovala.

V kombinaci vysokoškolského studia a vrcholového sportu hodlá pokračovat. "Mám několik přihlášek podaných a pak se rozhodnu, kam půjdu. Ještě to úplně nevím," doplnila Davidová.

 

Právě se děje

před 14 minutami

V květnu se bez práce nacházelo přes 260 000 lidí, nejvíce od února 2018

V Česku bylo na konci května 266 144 lidí bez práce. Bylo jich tak o 12 104 víc než v dubnu. Nezaměstnanost se v květnu zvedla z dubnových 3,4 na 3,6 procenta. Na páteční tiskové konferenci to oznámila ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). O číslech informoval také Úřad práce ČR, podle kterého bylo květnových 266 144 lidí bez práce nejvyšším číslem od února 2018.

Zaměstnavatelé nabízeli 331 000 volných míst, o 2000 méně než v dubnu. Nejvíc uchazečů o práci bylo z oborů služeb, stravovaní, obchodu, hotelnictví a dopravy. Úřadu práce se hlásili ale i pracovníci z agentur.

Zdroj: ČTK
Další zprávy