Belgický fotbal a reprezentace

Belgický fotbal a reprezentace

Belgický národní fotbalový tým reprezentuje svou zemi na mezinárodních akcích typu mistrovství světa či Evropy. Jeho největším úspěchem je čtvrté místo na MS v roce 1986. Na světovém šampionátu v Brazílii 2014 byl považován za černého koně, ale nakonec skončil ve čtvrtfinále.Belgičané se kvalifikovlai také na Euro 2016.

Současným trenérem Belgie je Marc Wilmots. Mezi největší hvězdy současného výběru patří Eden Hazard, Romelu Lukaku či Mousa Dembelé.

Nejvyšší fotbalovou soutěží v Belgii je Pro League, kterou v uplynulém ročníku 2015-16 ovládl Club Brugge KV.

Zátah v Belgii, policie kvůli praní peněz vyšetřuje dva ligové kluby

Belgická policie ve středu provedla v rámci vyšetřování korupce a praní špinavých peněz při přestupech hráčů razie v prvoligových fotbalových klubech Sporting Charleroi a KRC Genk. Vyšetřování se táhne už od roku 2018.

Představitelé Charleroi uvedli, že policejní prohlídka trvala zhruba hodinu a obešla se bez problémů. Klub tvrdí, že s vyšetřovateli spolupracoval a poskytl všechny dokumenty ohledně hráčských transferů, kterých se aféra týká. V Genku byla policejní razie již loni v únoru.

V souvislosti s korupčním skandálem v belgickém fotbale bylo obviněno už 19 osob. Mezi podezřelými transfery je například přestup srbského reprezentanta Aleksandara Mitroviče z Anderlechtu do Newcastlu v roce 2015.

Zdroj: ČTK
Pokračovat