Belgický fotbal a reprezentace

Belgický fotbal a reprezentace

Belgický národní fotbalový tým reprezentuje svou zemi na mezinárodních akcích typu mistrovství světa či Evropy. Jeho největším úspěchem je čtvrté místo na MS v roce 1986. Na světovém šampionátu v Brazílii 2014 byl považován za černého koně, ale nakonec skončil ve čtvrtfinále.Belgičané se kvalifikovlai také na Euro 2016.

Současným trenérem Belgie je Marc Wilmots. Mezi největší hvězdy současného výběru patří Eden Hazard, Romelu Lukaku či Mousa Dembelé.

Nejvyšší fotbalovou soutěží v Belgii je Pro League, kterou v uplynulém ročníku 2015-16 ovládl Club Brugge KV.

Slavný belgický fotbalista Wilfried Van Moer zemřel

Slavný belgický fotbalista Wilfried Van Moer zemřel ve věku 76 let. Bývalý záložník, účastník dvou světových šampionátů a jeden ze strůjců senzačního stříbra z mistrovství Evropy 1980 v Itálii, utrpěl krvácení do mozku, kterému v nemocnici v Lovani podlehl.

Van Moer si kvůli své 168 cm vysoké postavě a vůdcovským schopnostem vysloužil přezdívku Malý generál. Za reprezentaci odehrál během 16 let 57 zápasů a vstřelil devět gólů.

Na klubové úrovni slavil největší úspěchy v barvách Standardu Lutych, s nímž vybojoval tři ligové tituly. Třikrát byl vyhlášen nejlepším belgickým hráčem roku, po ukončení kariéry se dal na trénování a krátce vedl i reprezentaci "Rudých ďáblů".

Zdroj: ČTK
Pokračovat