Belgie v generálce prohrála s Egyptem. De Bruyne a spol. padli podruhé v řadě

Aktualizováno 18. 11. 2022 18:55
Fotbalisté Belgie překvapivě prohráli v generálce na mistrovství světa v Kataru 1:2 s Egyptem. Jeden z favoritů turnaje neuspěl po zářijové prohře 0:1 s Nizozemskem podruhé za sebou.
Kevin de Bruyne.
Kevin de Bruyne. | Foto: Reuters

V belgické základní sestavě nechyběly největší hvězdy Kevin De Bruyne, kapitán Eden Hazard nebo brankář Thibaut Courtois, přesto "Rudí ďáblové" po první půli prohrávali po trefě Mustafy Muhammada. Hned po pauze přidal další zásah Trézéguet, střídající Lois Openda čtvrthodinu před koncem pouze snížil.

Belgie vstoupí do turnaje v Kataru ve středu proti Kanadě. Egypt se na MS neprobojoval.

O den později proti Brazílii zahájí MS Srbové, kteří v generálce vyhráli 5:1 nad Bahrajnem. Dvěma góly a asistencí na trefu Dušana Vlahoviče se blýskl kapitán Dušan Tadič. Další branky přidali v závěru Filip Djuričič a Luka Jovič.

Jediný gól poraženého týmu dal z penalty bývalý hráč pražské Slavie a Bohemians 1905 Jusúf Hilál, který momentálně působí v týmu Persija Jakarta společně s Michaelem Krmenčíkem a Ondřejem Kúdelou.

Kamerun v poslední přípravě před šampionátem remizoval 1:1 s Panamou. Do vedení je dostal ve 48. minutě útočník Eric Maxim Choupo-Moting z Bayernu, jenž přišel na hřiště jako střídající hráč po poločasové pauze. Konečný výsledek stanovil sedm minut nato Michael Murillo.

Kamerunský trenér Rigobert Song nasadil pro generálku v Abú Zabí nejsilnější sestavu. Do šampionátu v Kataru vstoupí "Nezdolní lvi" čtvrtečním utkáním proti Švýcarsku.

Přípravná fotbalová utkání účastníků mistrovství světa:

Kamerun - Panama 1:1 (0:0)

Branky: 48. Choupo-Moting - 55. Murillo.

Belgie - Egypt 1:2 (0:1)

Branky: 76. Openda - 33. Mustafa Muhammad, 46. Trézéguet.

Bahrajn - Srbsko 1:5 (1:1)

Branky: 15. Jusúf z pen. - 8. a 50. Tadič, 51. Vlahovič, 87. Djuričič, 90. Jovič.